OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Péče o pleť v zimním období

PÉČE O PLEŤ V ZIMNÍM OBDOBÍ

Časté přechody ze zimy do tepla, suchý vzduch, znečištěné ovzduší, lezavý chlad, bodavé sněhové jehličky. Zima není zrovna oblíbenou roční dobou a speciálně pro pleť představuje zátěžové období. Proto byste péči o ní neměli podceňovat. Rychleji se totiž vysušuje, což má za následek svědění, zčervenání, zhrubnutí a nepříjemné pnutí. Taky to znáte? Díky správné péči může být tenhle pocit minulostí. Poradíme vám, jak na to.

 
portrait-of-young-woman-during-winter-305555
 

HYDRATOVAT, HYDRATOVAT, HYDRATOVAT

Zapomeňte na povídačky, které tvrdí, že kvůli nízkým teplotám může voda v pleti zmrznout a způsobit její popraskání. Hydrataci je třeba pleti dodávat stále, i během zimy. Kombinace nízkých teplotu, větru a mrazivého počasí vede k vysušování a dehydrataci pokožky. Přidejte k tomu ještě časté přechody z tepla do zimy a pleť rázem ztrácí svou přirozenou obranyschopnost. Vsaďte na vhodné hydratační přípravky, vaše pokožka se vám odvděčí. A nezapomeňte dodržovat pitný režim, i ten s hydratací pomůže.

 

TEXTURA

Základem zimní péče jsou hutnější, vyživující krémy. Metabolismus pokožky se totiž v zimě zpomaluje a tím pádem dochází snížení činnosti mazových žláz. To má pak za následek ztenčení ochranné vrstvy, kterou je pokožce nutné dodat vhodným krémem s hutnější strukturou. Krémy či séra pro zimní období by měly obsahovat rostlinné oleje, ceramidy, lipidy, glycerin a vitaminy A, E a C. Při výběru toho správného přípravku mějte na paměti také svůj typ pleti.

 

UV OCHRANA

Ochrana proti UV záření není jen záležitostí letních měsíců! Ani v zimě byste na ni neměli zapomínat. Až tedy budete vybírat denní krém, zvolte ten s ochranným SPF faktorem. Pokud se chystáte na hory, nezapomeňte si s sebou sbalit opalovací krém, ideálně ten horský, který vaši pleť ochrání před UVA i UVB zářením. 

Péči o pleť v zimním období určitě nepodceňujte. Kromě vhodných krémů jí také jednou až dvakrát týdně dopřejte masku, sáhněte třeba po hydratační. Nejste si jistí, která péče je pro vás nejvhodnější a jaké přípravky zvolit? Přijďte se k nám do prodejny poradit.