POUZE DNES 30 % NA VYBRANÉ ZNAČKY - Lancôme, YSL, Prada, Valentino, Armani a další.

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Péče o pigmentové skvrny a pihy

péče o pigmentové skvrny a pihy

 

Jsou vidět hlavně v létě, někomu připadají roztomilé, někdo je z nich nešťastný a chce se jich zbavit. O čem je řeč? O pihách a pigmentových skvrnách. Trápí vás taky? Poradíme vám, jak o ně správně pečovat.

 
erik-mclean-oPWGhqBPNI0-unsplash
 

Taky vám v létě vyskáčou na obličeji pihy? A co třeba ne tak sexy hnědé skvrnky? Ty jsou známkou nadměrné pigmentace. Tmavší menší či větší skvrny se objevují nejčastěji na obličeji, rukou a nohou. Prostě na částech těla, které jsou vystavené sluníčku. Ale pozor, to není jediným faktorem, který ovlivňuje vznik pigmentových skvrn. Mezi daší patří také věk, genetika nebo hormony. Faktem ale je, že léto prostě kondici pleti úplně nepřeje. Produkci melaninu (kožního barviva), které má hyperpigmentaci na svědomí, totiž stimuluje kromě slunečních paprsků také teplo.

Jak tedy pečovat o pleť a eliminovat jejich vznik? Prvním krokem je snížení tvorby melaninu, čili omezení pobytu na slunci. Nebo používání kosmetických produktů, které potlačují přirozenou tvorbu melaninu. Pokud se přece jen budete opalovat, dbejte na důslednou ochranu pokožky a používejte opalovací přípravky. Vyhnout byste se také měli příliš horkému prostředí - čili například sauně a hot józe. Jestliže pravidelně cvičíte, zařaďte do své pečující rutiny také chladivou masku na obličej. Pleť rozhicovanou cvičením byste měli pravidelně chladit, ideální je například gelová nebo jiná zklidňující maska.

Podcenili jste prevenci? Nezoufejte. I s již vzniklými skvrnkami se dá něco dělat. Zesvětlit je můžete pomocí vitaminu C a E. Ty kromě zesvětlení pomáhají posílit ochranu pokožky a odolnost vůči UV záření, podporují sjednocení tónu pleti a jsou úspěšné i v boji proti vráskám. Až tedy budete příště vybírat krém na obličej, sledujte i to, zda tyto prvky obsahuje. Existují také séra či oleje, které pleť vybělí. Zeptejte se na ně ve své prodejně Douglas. A nezapomeňte do svého jídelníčku zařadit ovoce s obsahem vitaminu C. Rozdíl uvidíte sami!