NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Péče o oční okolí

péče o oční okolí

Bez ohledu na věk nebo typ vaší platí vždy platí, že oční krém by měl mít pevné místo ve vaší kosmetické rutině. Jemné oční okolí totiž vyžaduje speciální péči. Jak jste na tom vy, používáte tento kosmetický produkt? Přinášíme vám odpovědi na čtyři nejčastější otázky týkající se očních krémů, po jejichž přečtení už nebudete váhat.

Skincare-product-bathroom-light-beige-shiseido-lamer-lancome-dermacosmetics-clinique-biotherm-unlimited-Web-Rendition

Proč je oční krém důležitý?

Pokožka okolo očí je nejtenčí na celé tváři. Proto je náchylnější k vysušování a tvorbě jemných vrásek. Oční krémy proto mají speciální složení, které zajišťuje maximální účinnost a zároveň minimální podráždění.

Kdy používat oční krém?

Ráno používejte lehké složení, které bude pod make-upem příjemnější. Sáhněte spíše po produktech s SPF ochranou, abyste minimalizovali riziko vzniku vrásek. Když večer nanesete hutný oční krém, složky se mohou přes noc vstřebat do pokožky a ta bude ráno vyživenější a zregenerovaná.

Kdy začít používat oční krém?

Odpověď je jednoduchá – čím dříve, tím lépe. Odborníci doporučují začít již ve věku mezi pětadvacítkou a třicítkou, protože proces stárnutí pleti začíná dlouho předtím, než se projeví viditelné změny.

Skincare-product-bathroom-beige-dermacosmetics-kylieskin-onetwofree-florence-unlimited-Web-Rendition

Jaké složky by měl oční krém ideálně obsahovat?

kyselina hyaluronová poskytuje okamžitou hydrataci a výživu, zatímco retinol zabraňuje tvorbě jemných vrásek a zmírňuje je. Ochranu proti volným radikálům zajišťují vitaminy C a E. Pokud bojujete s otoky, používejte krém s obsahem kofeinu.

Říkáte si teď, že používání očního krému má vlastně něco do sebe? Nedivíme se. Vyzkoušejte třeba L-Carnosine Anti-A.G.E. Eye Cream od Derma Cosmetics, který zpomaluje stárnutí pokožky a tvorbu vrásek. Stimuluje produkci kolagenu, redukuje otoky a regeneruje buňky. Oční okolí je díky němu zpevněné a kontury vyhlazené.

Lehké oční sérum Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex od Estée Lauder využívá exkluzivní ChronoluxCB™ technologii a redukuje viditelné známky stárnutí, jako jsou tmavé linky, suchost kůže, jemné linky a vrásky. Pokožku intenzivně hydratuje, rychle se vstřebává a pleť je po jeho použití zjemněná a svěží.