OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Péče o citlivou pleť

péče o citlivou pleť

Cítíte na pleti často pnutí, dotek jí není zrovna příjemný, v zimě se snadno vysuší a v létě naopak mastí? Je na některých místech šupinatá nebo zarudnutá? Reaguje na změnu vody? Pak máte citlivou pleť a měli byste o ni náležitě pečovat. Poradíme vám, na co si dát pozor.

Skincare-product-sensitive-skin-moisturizer-white-silk-unlimited-Web-Rendition

Jak vybrat tu správnou péči o citlivou pleť? Hledejte produkty s obsahem pouze několika ingrediencí a ideálně bez parfemace. Pokud víte, že některé produkty nebo jejich složky vaši pokožku dráždí, rozhodně se jim vyhněte. Obloukem byste také měli obcházet formule s obsahem alkoholu, retinoidů nebo s antibakteriálními a deodoračními přísadami. Pokud chcete otestovat vám dosud neznámý produkt, naneste malé množství na pokožku za uchem a nechte ho tam působit po několik dní. Pokud se neobjeví podráždění, můžete ho použít i na obličej.

Skincare-product-sensitive-skin-mario-badescu-skincare-white-silk-unlimited-Web-Rendition

3 kroky péče o citlivou pleť

Při péči dodržujte tři základní kroky – čistění, hydratace a výživa. Pleť čistěte jemným přípravkem bez obsahu mýdla. Jedním z nejjemnějších a nejvhodnějších produktů jsou čisticí mléka. Pokožku také řádně a pravidelně hydratujte. Vyzkoušet můžete například hluboce hydratující obličejovou masku, která obnovuje kožní bariéru. Nezapomeňte také na vyživující séra a samozřejmě pleťové krémy.

Jedním z nich je krém na citlivou pokožku L-Carnosine Anti-A.G.E. od Dermacosmetics, který efektivně redukuje tvorbu vrásek díky zpomalení glykace buněk pleti. Nebo hydratační krém The Moisturizing Soft Cream od La Mer. Pokožce přináší obnovu, pružnost, pevnost a rozjasněnost. Pokud hledáte krém s ochranným faktorem, sáhněte po Aloe Moisturizer SPF 15 od Mario Badescu. Tento denní krém pleť efektivně hydratuje, a zároveň ji chrání před škodlivým zářením. Obsažená aloe vera je známá pro své zklidňující a hydratující účinky. Péči doplňte o jemný toner bez obsahu alkoholu Aloe Vera Toner. Pokožka je po jeho použití zjemněná, hladká a osvěžená.