V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Pánská péče na léto

Pánská péče na léto

Sluníčko, opalovací krém a vysoké teploty jsou základem pro skvělé léto. Ale pro vaše tělo a pokožku je to přece jen náročnější období. Přinášíme vám pár tipů, jak o sebe pečovat, aniž by vás to stálo spousty času nebo úsilí.

ilyuza-mingazova-jSVv8O1mbRQ-unsplash

Spáleniny od sluníčka

Stačí chvilka nepozornosti a místo vytouženého letního opálení se musíte potýkat se spáleninami. Když už k tomu dojde, ukliďte se do stínu a chlaďte, chlaďte a ještě jednou chlaďte. Osvědčenou babskou radou je bílý jogurt. A vážně to funguje. Důležité je také pít hodně vody a dát si dlouhou a studenou sprchu. Poté sáhněte po chladivých či hydratačních krémech. Skvělou volbou jsou i ty s obsahem panthenolu.

Nepříjemný pot

Málokdo má to štěstí, že se ani v horku nepotí. Pro ostatní máme jen jednu radu – místo deodorantu, který muži nejčastěji používají, vsaďte na antiperspirant. Ten totiž pomáhá i proti nevzhledným skvrnám v podpaží.

Jak na holení

Většina mužů ví, že holení po směru růstu vousů pomáhá předcházet poraněním způsobeným žiletkou. V létě ale potřebujete ještě něco navíc. Po holení použijte pečující olej na vousy, který je zjemňuje, že nejsou tak pichlavé, a pomáhá předcházet podráždění pokožky.

Dehydrovaná pleť

Pot v kombinaci s prachem či mořským pískem je jednou z hlavních příčin suché pokožky. Použijte vhodný hydratační produkt, který obnovuje vlhkost pokožky, zpevňuje ji a přináší zpět živiny ztracené během letních veder. A samozřejmě nesmíte zapomenout na vhodnou SPF ochranu.