V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Oslavte Mezinárodní den oceánů

oslavte mezinárodní den oceánů

8. červen patří od roku 2008 světovým oceánům a mořím, jejich kráse a důležitosti. Jeho cílem je podpora zájmu veřejnosti o ochranu oceánu a celkově udržitelnost ve vztahu k těmto úžasným a pro život nesmírně důležitým masám vody.

Crosscategory-product-deep-blue-water-0422-1280-x-1280

Bez oceánů by život na Zemi vypadal o dost jinak, pokud by vůbec byl. Pokrývají víc než 70 % Země. Že u nich nežijete, takže vás neovlivňují? Chyba lávky! Oceány mají zásadní vliv na klima, na němž závisí naše zdraví. Jsou zdrojem 80 % kyslíku! Kromě toho v nich žije neuvěřitelné množství živočišných i rostlinných druhů.

Obrovským problémem, který se v poslední době skloňuje snad všude na světě, jsou plasty hromadící se v oceánech, které je znečišťují a zároveň likvidují v nich žijící živočichy. A také mikroplasty, které pouhým okem nevidíte, ale jsou ohrožením pro mořské živočichy a dostávají se i do našich lidských těl. Dobrou zprávou je, že to světu není lhostejné a firmy na celém světě na toto téma zaměřily. Patří mezi ně i kosmetické značky, jejichž produkty a obaly mikroplasty neobsahují. Které to jsou? Patří sem například Biotherm a jeho oční krém Life Plankton Eye Cream, čisticí pěna Favourite Foaming Cleanser od uvědomělé značky one.two.free! nebo hydratační krém The Moisturizing Soft Cream od La Mer.

Kromě omezení jednorázových plastů můžete pomoci i používáním kosmetických produktů, které respektují životní prostředí. A až příště pojedete k moři na dovolenou, vzpomeňte si, jak důležité pro život na Zemi jsou (a chovejte se k nim podle toho). Přejeme vám krásný Světový den oceánů.

Crosscategory-background-deep-blue-water-0422-1280-x-1280