V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Opalování: Nezapomeňte chránit svou pokožku

Opalování: Nezapomeňte chránit svou pokožku

Jaký je nejlepší pečující tip na nadcházející léto? Samozřejmě opalovací krém! A to nejen na obličej, ale také na tělo, rty, a dokonce i vlasy! Jenže jak vybrat ten nejvhodnější? Pro všechny, kteří mají pocit, že se ve všech těch zkratkách ztrácejí, jsme připravili užitečného průvodce. Vysvětlíme vám, co znamená SPF, UVA a UVB a taky připojíme pár praktických tipů pro slunění bez obav.

ryan-christodoulou-_X5wI4x60ZM-unsplash

Jak porozumět UV

90 % ultrafialového záření tvoří UVA paprsky, které pronikají do nejhlubších vrstev pokožky, narušují buněčnou strukturu a vedou ke vzniku vrásek, pigmentace a melanomu.

UVB záření ovlivňuje povrchové vrstvy kůže a způsobuje její spálení, rakovinu či stárnutí.

Produkty označené jako širokospektrální poskytují ochranu před oběma typy záření – UVA i UVB.

Co znamená SPF

Jedná se o zkratku z anglických slov Sun Protection Factor neboli ochranný sluneční faktor a určuje, jak dlouho budete chráněni. Například SPF15 znamená, že můžete být na sluníčku 15x déle, než je doba, po kterou se váš fototyp může opalovat bez spálení. Pokud se chystáte pobývat venku delší dobu, určitě sáhněte po faktoru 30 a výše, abyste nemuseli během dne krém nanášet tak často. Máte citlivou pokožku? Pak je během letních slunečních dní vaším nejlepším přítelem SPF50. To platí i pro všechny ostatní, kteří se snadno spálí.

Ať už chcete chránit pokožku na obličeji nebo na těle, vždy volte širokospektrální produkty s ochranou proti UVA i UVB záření. Bonusem těchto opalovacích krémů je jejich příjemná nemastná textura, která nezanáší póry, a navíc vaší pokožce dodá hydratovaný, saténový letní vzhled. Nezapomínejte ani na své rty, které jsou na slunce stejně citlivé jako zbytek vašeho těla.

Tip na závěr

Chystáte se vyrazit ven do slunečného dne? 20 minut před odchodem naneste opalovací krém a ideálně opakujte každé dvě hodinky, zejména pokud jste vystaveni přímému sluníčku. Myslete na to, že opalovací krém není jedinou ochranou – existuje například i oblečení chránící před sluníčkem, sluneční brýle, klobouky a samozřejmě taky stín ?.