JE TU SHOPPING NIGHT A SLEVA 20 % PŘI NÁKUPU NAD 999 KČ!

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Opalovací krémy a jak se v nich vyznat

opalovací krémy a jak se v nich vyznat

Slunce má většina z nás spojené s pozitivním vlivem na naši náladu i život. Sluneční paprsky pro nás ale představují i určité riziko. A přiznejme si – značení opalovacích krémů není zrovna z nejpřehlednějších a v kombinaci s neznalostí této problematiky často nedáváme naší pleti takovou ochranu, jakou potřebuje. Víte, jaký je rozdíl mezi UVA a UVB nebo co znamená SPF? Pojďme se na to podívat.

Skincare-beautyvisual-spf-woman-white-bikini-yellow-nails-blue-eyes-062022-Web-Rendition

UVA a UVB

Opalovací prostředky nesoucí označení „broad-spectrum“ chrání před UVA i UVB zářením. A co to tedy znamená? Paprsky UVA záření se dostávají do nejhlubších vrstev pokožky, narušují strukturu buněk a vedou ke vzniku vrásek, pigmentace nebo dokonce melanomu. Naopak paprsky UVB záření zůstávají na povrchu pokožky a mají na svědomí její spálení, v těch horších případech dokonce i rakovinu kůže.

Skincare-product-sunglass-hat-towel-products-next-to-pool-animated-unlimited-Web-Rendition

SPF

A co znamená oblíbené zaklínadlo SPF spojené s různými číslovkami? Je to zkratka od Sun Protection Factor, čili sluneční ochranný faktor. Určuje dobu, po kterou je vaše pokožka chráněná. Například opalovací krém s SPF 15 vám umožní pobýt na sluníčku 15x déle oproti času bez použití sluneční ochrany, aniž byste se spálili. Odborníci doporučují používat minimálně tento ochranný faktor a v případě delšího pobytu na slunci minimálně 30 a výše.

Skincare-product-on-water-douglas-collection-clinique-lancaster-unlimited-Web-Rendition

Existují různé druhy opalovacích prostředků – minerální, které jsou vhodné i pro citlivou pleť, chemické, jež fungují na principu absorbování a chemického rozložení UV paprsků před tím, než mohou způsobit pokožce újmu, či nekomedogenní produkty – ty jsou oblíbené, protože neucpávají póry. Možností je dost, stačí si vybrat podle typu a potřeba vaší pokožky. Zkusit můžete například voděodolný a dlouhotrvající opalovací krém Expert Sun Aging Protection Lotion Plus SPF 30 od Shiseido, který bojuje proti stárnutí. Nebo krém na opalování SUN SPF50 High Protection Face Cream od Douglas, který pokožku nejen ochrání před škodlivými UVA a UVB paprsky, ale také ji hydratuje, vyživí a umocňuje opálený vzhled.

Víte, co jste potřebovali vědět? Skvělé! S tím správným opalovacím prostředkem můžete bez obav vyrazit vstříc sluníčku a bezpečnému opalování.