OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Oil pulling: Mějte zdravé a krásné zuby

oil pulling: mějte krásné a zdravé zuby

 

Toužíte po zářivém úsměvu a krásných, zdravých zubech i dásních? Vsaďte na tzv. oil pulling. Že jste o tom nikdy neslyšeli? Nevadí, my vám tuto jednoduchou metodu rádi představíme.

 
rafael-rocha-UGFkfsj-4z4-unsplash
 

Přestože oil pulling hýbe světem teprve posledních pár let, má velmi dlouhou tradici – pochází totiž z ajurvédy. Jedná se o starodávnou metodu, kterou generace před námi využívaly k detoxikaci dutiny ústní. A v čem tato technika spočívá? Nebojte, není to nic složitého. Potřebujete k tomu jen lžičku kvalitního kokosového oleje. A to je vše. Opravdu.

Olej přibližně 15-20 minut převalujte v ústech. Během této doby na sebe naváže plak a bakterie, na které je i sebelepší kartáček na zuby krátký. Směs pak vyplivněte i s „nasbíranými“ bakteriemi – do koše, ne do umyvadla. Protože se procedura po provádí ráno na lačno, ústa pak stačí vypláchnout teplou vodou, případně dočistit kartáčkem bez zubní pasty. A klasické čištění zubů pak následuje až po snídani.

Kokosový olej je šetrný, takže se ho nemusíte bát ani v případě citlivých zubů. Působí protizánětlivě, snižuje tvorbu zubního plaku a má antibakteriální účinky. Kromě zdravějších dásní a svěžejšího dechu budete mít i odolnější a bělejší zuby. Proceduru provádějte každé ráno před jídlem. Rozdíl uvidíte sami. Ale pozor, oil pulling rozhodně nenahrazuje čištění zubů klasickými metodami, je pouze jedním z kroků dentální hygieny. Zkusíte ho?