NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Nejkrásnější adventní trhy

Nejkrásnější adventní trhy

Chcete zažít tu pravou předvánoční atmosféru? Vydejte se ji načerpat na adventní trhy, které k tomuto období neodmyslitelně patří. Vybrali jsme pro vás top 5 nejkrásnějších trhů v Evropě.

elijah-g-oOHHxQ65dFE-unsplash

Vídeň

Trhy v rakouské metropoli patří mezi (nejen) evropskou špičku. Ten největší a nejznámější se již tradičně koná před budovou radnice na náměstí Rathausplatz. Kromě vůně pečených kaštanů a svařáku tady můžete nakoupit vánoční ozdoby, a hlavně si zabruslit na přilehlém kluzišti. Jen kousek od radnice, na náměstí Maria-Theresien-Platz mezi dvěma muzejními budovami, se nachází další trh, který by neměl uniknout vaší pozornosti. Vyhlášený je také ten u zámku Schönbrunn nebo Belvedere.

Drážďany

Trhy v německých Drážďanech jsou sázkou na jistotu. Ten hlavní, kam míří většina návštěvníků, se koná na náměstí Altmarkt. Je speciální nejen krásnými stánky a atrakcemi, ale také tím, že je nejstarším vánočním trhem v celém Německu. Další trhy se konají na vyhlášené nákupní třídě Prager Straße, u kostela Frauenkirche nebo na náměstí Neumarkt. Pokud se vydáte do Drážďan, nezapomeňte ochutnat speciální vánoční štólu.

andrea-villiers-k9f51F_Tdps-unsplash

Norimberk

Norimberské adventní trhy jsou považované za jedny z nejkrásnějších v Německu. A taky jsou jedny z největších, protože na náměstí Hauptmarkt najdete víc než 180 stánků. Můžete tady ochutnat místní vyhlášené klobásky nebo horký vaječný punč se šlehačkou či napsat dopis Ježíškovi.

Brusel

Trhy na náměstí Grande-Place jsou vyhlášené svou večerní světelnou show za doprovodu hudby. Ve více než 250 stáncích můžete nakoupit vánoční dárky, a především ochutnat proslulé belgické vafle, hranolky či čokoládové pralinky. Menší trhy pak najdete na náměstí Marché aux Poissons.

Krakov

Hlavní vánoční trh se v polském Krakově koná na náměstí Rynek Główny. Ve stáncích můžete ochutnat například pečené kaštany, svařák nebo grilovaný sýr oscypek a nakoupit ručně vyráběné vánoční ozdoby, dřevěné hračky nebo broušené sklo. Za návštěvu také stojí obchůdky v přilehlé tržnici Sukiennice. Pokud preferujete raději menší trhy, zaskočte na Mały Rynek, který se nachází hned za kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

To je jen malá ochutnávka trhů, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Vyhlášené jsou samozřejmě i ty pražské na Staroměstském náměstí, trhy ve Vratislavi (Wrocław), Kodani, Bratislavě či Mnichově. Vyrazte si užít předvánoční atmosféru.