V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Návod na štěstí: 3 věci, které vám zvednou náladu

Návod na štěstí

3 věci, které vám zvednou náladu

 

Pořádná zima nepřišla, a pravděpodobně už letos ani nepřijde, ale vyhlídky na krásné jarní slunečné dny zatím taky nejsou v dohlednu. Poradíme vám, jak si v tomhle mezidobí zvednout a udržet dobrou náladu. I když je štěstí a jeho prožívání individuální a univerzální návod na něj neexistuje, můžete mu jít naproti. Jak? Třeba tím, že do svého života zařadíte kromě povinností i ty příjemné aktivity a nebudete zapomínat na sebe. Hýčkejte se, odpočívejte, lenošte, běhejte, prostě se věnujte víc tomu, co vás naplňuje. Inspirujte se.

 
priscilla-du-preez-6WalfuzT_J0-unsplash_o
 

1. Věnujte čas sami sobě

Pro druhé byste se rozdali, ale na sebe si čas uděláte málokdy? Tak to honem napravte, věnovat čas sám sobě je minimálně stejně tak důležité, jako ho věnovat jiným. Chcete se konečně podívat na ten seriál, který všichni tak chválí? Zajít si do divadla? Něco ušít? Začít se učit cizí jazyk? Nebo si prostě jen dopřát masáž či se nechat hýčkat na kosmetice? Jděte do toho! Nejdůležitější je odhodlat se, udělat první krok a začít. Uvidíte, že vás to nabije pozitivní energií a zlepší náladu na hodně dlouho, i když za oknem budou třeba padat trakaře.

 

2. Hýbejte se

Nemusíte nutně uběhnout maraton nebo se chodit mučit do posilovny, pokud ji nemáte rádi. Stačí třeba cestou z práce vystoupit o dvě zastávky dřív a zbytek cesty dojít pěšky. Vyrazit na výlet nebo procházku do přírody a nabít se její energií. Zacvičit si doma podle oblíbené lektorky. Jakýkoliv pohyb, i ten nejmenší, s vaší psychikou i tělem dokáže zázraky. Zkuste to ?.

 

3. Čtěte

Máte dlouhý seznam knih, které si chcete přečíst, ale věčně na ně nemáte čas? Udělejte si ho, výlet do světa literatury, dobrodružství, drsných reportáží, snů nebo romantiky za to stojí. Čtení je úžasná nenáročná aktivita, u níž si odpočinete, pobavíte a zároveň i obohatíte. Až příště pojedete do práce nebo do školy, vytáhněte z kabelky místo mobilu knížku. Jezdíte autem? Vsaďte na audioknihy. Ať tak či tak, ponořit se do příběhů jiných je velmi osvěžující. Dejte tomu šanci.