NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

N-Beauty aneb Dieta pro vaši pleť

N-Beauty aneb Dieta pro vaši pleť

Skincare-beautyvisual-biossance-squalane-probiotic-gel-moisturizer-close-up-0724-Web-Rendition

Slyšeli jste již o trendu zvaném N-Beauty? Možná ho znáte spíš pod názvem skincare minimalismus. Ano, po domovu či šatníku dorazil minimalismus už i do oblasti péče o pleť. Není se čemu divit, jedná se totiž o chytrý, zdravý a hospodárný způsob, jak pečovat o pokožku.

Tři a dost?

V čem skincare minimalismus spočívá? V omezení počtu produktů péče o pokožku, které používáte. Odborníci zastávají názor, že přibližně tři bohatě stačí, samozřejmě s ohledem na typ a potřeby vaší pleti. Které to jsou? Naprostou nezbytností je výrobek pro čištění, bez něj se neobejdete, dále vyberte kvalitní hydratační krém a nezapomeňte na SPF ochranu. Pokud chcete účinně bojovat s vráskami, sáhněte po produktech s obsahem retinolu, případně jeho přírodní verzí – bakuchiolu. I v kosmetice platí pravidlo, že méně je více.

Proč minimalismus?

Sami postupně zjistíte, že představuje přínos pro vaši pleť a v dnešní době i pro vaši peněženku ?. Nebudou se vám doma hromadit produkty a nebudete muset řešit jejich skladování, datum spotřeby a další nezbytnosti. A své pokožce dáte možnost vyniknout ve své přirozené kráse. V neposlední řadě také zkrátíte čas, který každý den strávíte vaší kosmetickou rutinou, a můžete ho věnovat něčemu příjemnějšímu.

Jak na minimalismus?

Minimalistická péče o pleť znamená méně produktů a jejich promyšlenější výběr.  Měl by se projevit nejen v počtu používaných výrobků, ale i v počtu jejich ingrediencí. Nezapomínejte proto před nákupem číst přísady a také poznat značku samotnou. A hlavně nic nelámejte přes koleno. Je jasné, že z desetikrokové rutiny neskočíte na tříkrokovou během jednoho dne, vsaďte na postupný přechod, který pro vás nebude takovým šokem.