NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Movember aneb jak pečovat o vousy nejen v listopadu

Movember aneb jak pečovat o vousy nejen v listopadu

Listopad se již od roku 1999 pravidelně nese ve znamení vousů, respektive knírků rozličných tvarů, barev i velikostí. Cílem této celosvětové akce je zvyšování povědomí o zdraví mužů, zejména pak o rakovině prostaty a důležitosti prevence. Patříte mezi podporovatele tohoto hnutí a taky si na podzim pěstujete knírek? A víte, jak o něj správně pečovat?

Skincare-product-beard-care-shaving-male-0421-Web-Rendition

Mytí vousů

Ano, i vousům a péči o ně je potřeba věnovat náležitou pozornost, v opačném případě mi mohla trpět vaše pokožka. Stejně jako vlasy, i vousy je potřeba pravidelně mýt, a jen voda nestačí. Ideální je sáhnout po speciálním mýdle jako je Beard Soap od ZEW for men, které je speciálně určené právě na mytí vousů. Jedná se o přírodní mýdlo s dřevěným uhlím, má silný tonizační účinek, zklidňuje podráždění, dodává vousům lesk a hebkost, a zároveň zvlhčuje a vyhlazuje pokožku obličeje. Další variantou je speciální šampon Men Energy Beard Shampoo z Douglas kolekce s obsahem výtažku ženšenu pro hebké a upravené vousy.

Vyživení

Chcete svým vousům dopřát něco navíc? Dopřejte jim tu správnou výživu díky pěsticímu oleji Nourishing Beard Grooming Oil od Kiehl´s. Ten vousy i knírky zjemňuje, změkčuje a dokáže zkrotit. Navíc i poskytuje hydrataci pokožce. Bonusem je pak svěží, dřevité aroma. Dokonale upravených vousů dosáhnete i s olejem Beard Oil od Douglas Man Energy, který je obohacený o cenný makadamiový olej, díky němuž se pohodlně nosí celý den.

Skincare-beautyvisual-men-shaving-beard-052023-Web-Rendition4kKhamTLwhotd
Crosscategory-beautyvisual-men-grey-beard-052023-Web-Rendition6ezskonvDOrZl

Hydratace

Nezbytnou součástí péče o vousy je také jejich hydratace. Pokud byste na ni zapomněli, vaše pokožka by vám to hodně rychle připomněla. Perfektním pomocníkem je 2v1 hydratační krém na obličej a vousy Sauvage od Diora s obsahem 96 % složek přírodního původu, včetně ceněného kaktusového extraktu.