OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Meloun: Superingredience (nejen) léta

meloun: superingredience (nejen) léta

 

Meloun. Je pro vás také symbolem letních dní a prázdninové pohody? Šťavnatá zelenina - ano, meloun není ovoce - krásně osvěží a navíc je zdrojem důležitých živin. Seznamte se s ním a jeho účinky podrobně.

 
 
wonderful-watermelon

Meloun je minimálně z 90 % tvořen vodou, takže naprosto skvěle hydratuje! Díky obsahu vitaminu A, B, C, betakarotenu, minerálů – hořčíku a draslíku – a vlákniny umí podpořit imunitu a zároveň je skvělým pomocníkem při detoxikaci organismu. Živinami nabité jsou i černé pecky, které ale ne všichni konzumují. Což je škoda, protože jsou zdrojem zinku a železa. Myslete na to, až je příště budete chtít vyplivnout :-). A víte, co je na melounu úplně nejlepší? Je sice krásně sladký, ale zároveň i nízkokalorický. Takže na léto naprosto ideální potravina. 

Meloun můžete konzumovat, ale zároveň se skvěle hodí i k ošetření vaší pleti. Díky svému složení působí jako toner – krásně ji rozjasní a bojuje se skvrnami. Hlavně teď v létě určitě oceníte i melounovou šťávu, která pomáhá zklidňovat pokožku spálenou od slunce. Oblíbené jsou i pleťové melounové masky, kromě dodání hydratace totiž pomáhají jako prevence proti vráskám, pleť vyhlazují a zjemňují. 

Díky svým superschopnostem si meloun, respektive extrakt z něj, našel svou cestu i do kosmetiky. Nejen v podobě příjemné vůně, ale i jako důležitá ingredience. Pokud tuhle letní zeleninu milujete, rozhodně vyzkoušejte i některé z “melounových” kosmetických produktů.