OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Mějte se ráda! 5 tipů, jak na to

Mějte se ráda!

5 TIPŮ, JAK NA TO

 

Určitě i vy se často užíráte myšlenkami na to, jak se vám něco nepovedlo, že byste měla zhubnout, být lepší matka nebo zábavnější partnerka. Tak s tím zase pěkně rychle skončete a začněte se mít ráda! Přinášíme rady, díky kterým se vám to postupně povede.

cq5dam_web2_1280_1280

Myslete na sebe

Přestaňte se srovnávat s ostatními a pořád dokola řešit, co si o vás asi myslí. Jde jen a jen o vás. O to, abyste se vy cítila dobře, líbila se sama sobě. Ne ostatním… Týká se to třeba i cvičení. Nesportujte a nehubněte kvůli mužům, ale kvůli tomu, abyste se cítila fit a zvedla si náladu. Vyberte si pohyb, který vás baví a přináší vám radost. 

Přestaňte se také snažit všem vyhovět. Važte si svého času a pokud na vás někdo chce přehodit svoji práci, odmítněte ho, pokud byste kvůli tomu neměla stihnout tu svoji. Važte si svého času a nakonec i sama sebe.

 

Dělejte to, co vás baví

Najděte si hobby a věnujte se mu. Ať už jde o kurz jógy, malování nebo zpěvu. A nebo si třeba jen čtěte, dívejte se na filmy nebo se vydejte na dlouhou procházku. Zkrátka se snažte trávit čas tak, jak chcete, a tím, co vás baví, ne jen prací.

 

Protřiďte přátele

Stýkejte se jen s těmi, kteří za to stojí. Snažte se vyhýbat energetickým upírům, kteří z vás jen sají a nepřinášejí vám na oplátku žádnou radost. Važte si proto dobrých přátel a naopak se oprostěte od těch, se kterými vám tak dobře není. Souvisí to už s tím, co bylo řečeno dřív - váš čas je cenný a nemáte ho tolik, abyste jím mrhala pro lidi, kteří si to nezaslouží.

Jiná kapitola je rodina. U jejích členů byste měla zapomenout na dávné křivdy a usmířit se. Odpouštět je tak osvobozující… Zajeďte někdy za rodiči nebo sourozenci a řekněte jim, že je máte rádi. Vztahy určitě nemusí být vždycky růžové, ale ne nadarmo se říká, že rodina je rodina a nic víc není.

 

Odměňujte se

Nemyslete pořád jen na to, co se vám nepovedlo. Naopak. Pochlubte se svým úspěchem a nezapomeňte se za něj také náležitě odměnit. Toužíte po nové kabelce? A zrovna jste dostala přidáno? Vidíte, hned máte důvod si ji pořídit!

A když se vám náhodou opravdu něco nepovede, neberte to jako tragédii, ale spíš jako možnost, jak to příště udělat lépe a jak na sobě zapracovat.

 

Rekapitulujte

Jednou za pár dní si vždy vyhraďte chvilku jen sama pro sebe a projděte si v duchu, co jste za tu dobu udělala, co se vám povedlo a co tak úplně nevyšlo. Zaměřte se při tom právě na to pozitivní.