V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Maskné a jak mu předejít

maskné a jak mu předejít

 

Roušky se chtě nechtě staly součástí našich životů a lidé si na ně postupně zvykají. To se bohužel nedá říct o naší pleti, která není na dlouhodobé zakrývání stavěná. Často je proto podrážděná a trápí ji kožní problémy, pro které se vžil název maskné. A protože prevence je vždycky lepší než péče o následky, poradíme vám, jak mu předcházet.

 
bara-buri-D6mRHVHQg8o-unsplash
 

Vlhkost, kterou způsobují kapénky, teplo, materiál, z něhož jsou roušky vyrobené či ušité. To vše má vliv na naši pleť. Jak se o ni tedy starat, aby zůstala v kondici a netvořily se na ní pupínky, zarudnutí nebo jiné kožní nepříjemnosti?

Pokožku řádně odličujte, ať na ní nezůstávají zbytky líčidel. Čištění je naprostým základem! Po odlíčení je vhodné pleť finálně dočistit tonikem, nezapomínejte na něj. Jednou týdně doplňte svou péči peelingem, který šetrně odstraní odumřelé kožní buňky, a hydratační, zklidňující či pečující maskou. Výrazně tak napomůžete regeneraci pokožky.

Buďte důslední a pleti věnujte náležitou péči i ráno, nejen večer. Po vyčištění naneste alespoň 15 minut před nasazením roušky hydratační krém, který vytvoří ochrannou vrstvu mezi pokožkou a rouškou. Vhodné jsou lehčí krémy či séra, která tolik nepodporují produkci kožního mazu. Pokud si chcete dopřát to nejlepší, vsaďte na produkty s obsahem antioxidantů, které si poradí s negativními externími vlivy. Pokožku pravidelně zvlhčujte, například během dne termální vodou ve spreji nebo dvakrát týdně hydratační maskou.

Potýkáte se i přes veškerou péči s kožními problémy? Nezavírejte před nimi oči a hned sáhněte po kosmetice speciálně určené na aknózní nebo citlivou pleť.

Pokud používáte šité roušky k opakovanému použití, vyhněte se při jejich praní aviváži. Ta totiž pokožku dráždí. Podobně působí i zbytky prášku na praní, je proto vhodné roušky ještě vymáchnout v čisté vodě. Vyhněte se mechanickému dráždění pokožky rouškou a noste ty, které vám dobře padnou, nezarývají se vám do obličeje a nedřou vás.

Dodržujte hygienu, nesahejte si na obličej špinavýma rukama a zkuste omezit často nevědomé „oťapkávání“ obličeje. Omezte stres a dostatečně pijte, ideálně čistou vodu. I tyto faktory totiž ovlivňují pohodu vaší pleti.