NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Luxusní ingredience ve skincare

LUXUSNÍ INGREDIENCE

Kaviár, zlato, šafrán a lanýže. Co mají společného? Jsou žádané, luxusní a patří mezi nejdražší ingredience kosmetického průmyslu. Proč jsou lidé ochotni za produkty s jejich obsahem platit nemalé sumy?

gold-2

ZLATO

Tento cenný kov je pravděpodobně nejžádanější kosmetickou ingrediencí. Často se používá v podobě tzv. koloidního zlata – částeček rozmělněných ve speciálním roztoku. Zlato je známé pro své antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá tedy v boji se stárnutím pokožky, s problematickou pletí a zároveň ji projasňuje.

Jeho účinek můžete vyzkoušet na vlastní kůži například díky masce na obličej 24K Gold Mask Pure Luxury Lift & Firm od značky Peter Thomas Roth. Obsahuje jak zmíněné koloidní, tak i 24karátové zlato. Maska pomáhá snižovat viditelnost nedokonalostí pokožky, které zároveň dodává přirozený efekt zdravého rozzáření.

manfaat-caviar-telur-ikan-yang-identik-dengan-makanan-mahal-1585226676

KAVIÁR

Pochoutka z rybích jiker patří v gastronomii mezi vybrané pokrmy. Čím si získal kosmetický průmysl? Především pro svou schopnost hydratace a revitalizace. Obsahuje totiž velké množství blahodárných látek od vitaminů až po aminokyseliny, díky čemuž podporuje optimální funkci kožních buněk. Jeho blahodárné účinky se ale nevztahují jen na pleť, jsou prokázané i u vlasů.

Přírodní kaviárový extrakt obsahuje například hydratační pleťový krém Skin Caviar Luxe Cream od La Prairie vhodný pro suchou a ochablou pleť, kterou hydratuje a zpevňuje.


51e7f81a0d213954d4b0a08141098405

ŠAFRÁN

Šafrán, nazývaný také červené zlato nebo král koření, je jedním z nejdražších koření na světě. A svou cestu si nedávno našel i do kosmetiky jako přísada pleťové péče. V čem je tak unikátní? Pyšní se hydratačními a rozjasňujícími vlastnostmi, především ale účinně chrání před UV zářením.

Chcete vyzkoušet účinky šafránu doslova na vlastní kůži? Sáhněte po Velvet Sleeping Mask with Saffron Flower od Sisley. Tato maska na obličej vaši pleť regeneruje a zklidňuje během noci. Ráno po použití je pokožka hydratovaná, oživená a odolnější.


download

LANÝŽE

Kouzlo další labužnické pochoutky – lanýžů – objevily zejména korejské kosmetické značky. Speciálně bílé lanýže, považované za diamanty v kuchyni, jsou díky obsahu vitaminů a aminokyselin opravdu top kosmetickou ingrediencí. Černé lanýže si s nimi ale vůbec nezadají! Skvěle se osvědčily v boji proti hyperpigmentaci, vysušení a podráždění pokožky a umí si poradit i se zarudnutím nebo jemnými vráskami. Prostě zázrak.

Černý lanýž najdete jako přísadu v očním séru Re-Nutriv Ultimate Diamond Eye Serum od Estée Lauder. Oční okolí je díky němu pevnější, vyhlazenější a s menšími otoky. Redukuje jemné linky, vylepšuje texturu pleti, sjednocuje tón a hydratuje ji.