V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDEALS11"!

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Lockdown a stres

lockdown a stres

Minimum pozitivních zpráv, omezení mezilidského kontaktu, samota, ztráta práce, podnikání i blízkých. To je v posledních měsících naše každodenní realita. Slova covid, pandemie a lockdown jsou najednou běžnou součástí naší slovní zásoby. Není proto divu, že stres je naším – sice nevítaným – ale přesto věrným průvodcem. Je vedlejším produktem lockdownu.

matt-seymour-69zVsGRejY4-unsplash

Je to už rok, co se poprvé začalo mluvit o neznámém viru, který během následujících 12 měsíců změnil životy lidí na celém světě. Nejistota, děsivá čísla, strach o sebe i své blízké. Ztráta obživy, izolace v karanténě či na home office. Rostoucí ponorka ve vícečlenných domácnostech. A tak by bylo možné pokračovat dál. Množství stresových faktorů raketově narostlo, stejně jako počet lidí, kteří stresem trpí. Koronavirus dopadá na naši psychiku víc, než bychom si uměli představit. Přestože se zdá, že světlo na konci tunelu svítí opravdu slabě, je důležité nepodlehnout.  

I když se to může zdát nyní těžké, se stresem je možné aktivně bojovat. To slovo aktivně je důležité. Nikdo to za vás neudělá, musíte začít sami. A ideálně hned.

Nastavte si svůj pravidelný denní režim, ať už práci hledáte, musíte pracovat z domova nebo chodíte na pracoviště.

Buďte aktivní – hýbejte se, sportujte (ano, i teď můžete běhat nebo cvičit v domácím prostředí), choďte na procházky.

Omezte alkohol, zaměřte se na zdravé nápoje i jídlo.

Věnujte se svým koníčkům. Dělejte to, co jste stále odkládali s omluvou, že na to nemáte čas. Prostě buďte aktivní.

Buďte v kontaktu – byť „jen“ telefonickém – se svými přáteli, rodinou a blízkými.

Snažte se omezit přísun negativních zpráv, nebo jim alespoň nepodléhat. Každý večer si vyhraďte chvilku a vzpomeňte si, co vám během dne udělalo radost. Může to být jakákoliv maličkost.

Nebojte se požádat o pomoc své blízké nebo odborníky, nemusíte být na všechno sami.

Máme za sebou několik náročných měsíců a minimálně pár dalších týdnů nás ještě čeká. Oproti podzimu ale máme jednu velkou výhodu – čeká nás jaro a léto, více sluníčka, hezčí počasí, a hlavně delší dny. A to vše dokáže s psychikou zázraky. Budeme si tedy držet palce.