NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Letní tělová péče

letní tělová péče

 

O pleť na obličeji každý z nás pečuje důkladně. Přeci jen je naší vizitkou. Jak se ale staráte o zbytek svého těla, který je většinu roku zahalený? Věnujete mu dostatečnou pozornost? Poradíme vám, jak ho rychle dostat do kondice a ukázat ho v plné kráse.

 
lucrezia-carnelos-kn6QrWtnAtY-unsplash
 

Co by tedy nemělo chybět ve vaší koupelně? Základem hebkého těla je určitě peeling, díky kterému se zbavíte odumřelých kožních buněk a suché kůže. Pokožka pak bude hladší a zářivější. Používejte ho přibližně jednou týdně. A opatrně v kombinaci s holením, raději si mezi oběma procedurami dejte aspoň den-dva pauzu.

Denně byste měli svou pokožku hydratovat, ideálně vhodným tělovým krémem, máslem či olejem. Prostě tím, co vám nejvíc vyhovuje. Vaše kůže tak bude nejen hydratovaná, ale i hebká, vyživená a regenerovaná. Pozor na časté koupele ve vaně! Delší pobyt zejména v horké vodě totiž pleť dehydratuje. Dejte přednost spíše sprchování a vsaďte na vlažnou vodu.

Pozornost si zaslouží i váš dekolt. Díky své jemnosti je náchylnější k tvorbě vrásek a vysušování, dopřejte mu tedy speciální péči v podobě zpevňujících krémů. Pokožka tak bude lépe prokrvená, zpevněná a zregenerovaná. A až si budete dopřávat masku na obličej, zkuste ji aplikovat i do výstřihu. Uvidíte tu změnu.

Během letních dní budete pravděpodobně na odiv vystavovat také své nožky. Připravte je na sezónu sandálů a pantoflíčků. S hladkými chodidly vám pomůže pemza, případně speciální přístroje na odstraňování ztvrdlé kůže. A pak už stačí jen použít speciální krém na chodidla a k tomu si jednou týdně dopřát ponožkovou masku.

Samozřejmostí by také měla být pravidelná péče o ruce. Ty především kvůli častému mytí trpí vysušováním, takže základem je dostatečná hydratace. Vhodný krém používejte klidně i několikrát denně a jednou týdně svým rukám dopřejte i regenerační masku.

A hlavně nezapomínejte dodržovat pitný režim a chránit svou pokožku proti slunečnímu záření. Tak hurá do šatů a střevíčků.