V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Letní péče o pleť: 3 zásady

letní péče o pleť: 3 zásady

 

Slunce, pohoda u vody, opalování. Taky se nemůžete dočkat? Léto už pomalu klepe na dveře, a právě teď je ten nejvyšší čas zopakovat si zásady správné letní péče o pleť.

 
adult-attractive-beautiful-1930621m96pB5LJ4zRtW
 

Hydratace

Dostatečná hydratace je důležitá během celého roku, ale právě v létě se stává pro kondici pleti naprosto klíčovou. Ráno i večer byste měli používat hydratační krémy a ty doplnit alespoň jednou týdně o hloubkově hydratační masku. Vaše pleť se vám za tuto odvděčí mladistvým a svěžím vzhledem.

Svůj podíl, a ne zrovna malý, má samozřejmě i pitný režim. Nezapomínejte proto v průběhu celého dne pravidelný přísun tekutin.

Během opravdu horkých dnů dopřejte pleti osvěžení v podobě termální vody ve spreji. Díky svému kompaktnímu balení se vám hravě vejde i do malé kabelky. 

 

UV ochrana

Ochrana pleti před UV zářením se stala nedílnou součástí letní kosmetické rutiny, přesto není od věci si pár základních zásad připomenout. Ochranný faktor volte podle typu své pokožky a namazání nezapomeňte během dne i několikrát zopakovat, zejména pokud se pohybujete u moře nebo na horách, kde je slunce ostřejší a vlivem potu nebo vody se krém postupně smývá. Pokud používáte make-up, rozhodně volte ten, který má v sobě UV ochranu. A nezapomínejte se proti sluníčku chránit i ve městě! V případě, že dojde ke spálení pokožky, jednejte rychle – sáhněte po speciálních přípravcích po opalování, které pleť zklidní, zchladí a zminimalizují případné škody.

 

Exfoliace

Každý týden si pravidelně dopřejte peeling a zbavte svou pleť odumřelých buněk. Nejenže bude vypadat zdravěji a svěžeji, ale zároveň se budete snadněji opalovat do bronzova, zamezíte ucpávání pórů a další produkty se budou do pleti snáze vstřebávat.