NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Krásná pleť díky gua sha masáži

krásná pleť díky Gua sha masáži

Slyšeli jste už o zázraku jménem gua sha? Tento kosmetický hit pomáhá v boji s vráskami, při pravidelném používání je pleť prozářenější a pyšní se mladistvějším vzhledem. Poradíme vám, proč byste gua shu měli používat a jak na to.

pexels-polina-kovaleva-5927836

Co vlastně guasha je? Jedná se o speciálně tvarovanou destičku z některého z minerálů, nejčastěji z jadeitu či růženínu. Původně se používala v čínské medicíně k léčbě a diagnostice, jako masážní prostředek k odstranění bloků a rozproudění lymfy. V posledních letech si ale zázračná destička našla cestu i do kosmetiky, kde je velebná hlavně kvůli svým liftingovým účinkům. Masáž gua sha pomáhá redukovat otoky, rozproudit lymfu a tím podpořit pročištění pleti id toxinů. Pleť tak bude rozzáření, svěží a mladistvější. A jak na to?

pexels-elly-fairytale-3865663

Masáž zařaďte do své rutiny pravidelně, ze začátku cca jednou za 7-10 dní. Přestože ve většině návodů na internetu budou předvádějící při masáži stát či sedět, nejvhodnější poloha je kvůli vlivu gravitace vleže.

Prvním krokem je důkladné odlíčení pleti, masáž nikdy neprovádějte na neodlíčené tváři. Před začátkem procedury naneste na obličej olej, případně sérum, které se nevsakuje rychle. Masáž nasucho je absolutní tabu! Gua sha musí po vaší pokožce klouzat snadno, aniž by se kůže vytahovala.

Masáž začíná na krku a postupuje odzdola nahoru. Krk masírujte zespodu směrem k bradě. Na obličeji veďte všechny tahy od středu obličeje směrem k linii vlasů. Věnujte se jedné polovině obličeje a teprve pak přejděte na druhou. Každý tah opakujte cca 5-10krát. Vaše pleť bude zářivá, omlazená a bez otoků. 

U masáže pomocí gua sha je důležité provádět ji správně. S tím vám nejlépe pomohou terapeutická videa, inspirujte se jimi.

522333