NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Kosmetická výbava na dovolenou u moře: na co určitě nezapomenout?

KOSMETICKÁ VÝBAVA 

NA DOVOLENOU U MOŘE

NA CO URČITĚ NEZAPOMENOUT?

 
Skincare-product-summer-sunspray-body-oil-on-beige-background-sunglasses-0422-Web-Rendition
Skincare-product-serum-jar-white-bg-water-0721-Web-RenditionCeew9cY9rA07F
Makeup-product-mascara-leather-bg-0721-Web-RenditionYvN1XnM3awgqW

Základ kosmetické výbavy na dovolenou u moře je jasný - jsou to opalovací přípravky. A je vlastně jedno, jestli zvolíte krém, sprej, pěnu, mlhu… Sáhněte po tom, co vám nejvíc vyhovuje. 

Hlavní je co nejvyšší ochranný faktor, protože pokud celé dny sedíte v kanceláři a pak najednou odhalíte kůži mořskému slunci, mohlo by to skončit nepěkným spálením. Takže určitě začněte s přípravky s SPF 50+ a až po pár dnech, kdy se pokožka trochu adaptuje a opálí, můžete přejít na třicítku. 

Nicméně třeba na obličej používejte padesátku během celé dovolené. Předejdete tak předčasnému stárnutí pleti, vráskám i pigmentovým skvrnám.

Na rty a další citlivá místa se hodí mít po ruce ochrannou tyčinku. Například pokud trpíte na opary, můžete jim částečně předcházet právě touto cestou. Sluneční paprsky totiž často vyprovokují opar k tomu, aby se vyklubal.

Po celém dni na slunci je potřeba pokožku zregenerovat. Do kufru proto určitě patří také přípravek po opalování. Zklidní citlivou kůži, takže mimo jiné opálení déle vydrží. Pro případ, že byste se přeci jen spálili, mějte po ruce také přípravek s vysokým obsahem panthenolu a aloe vera. Jde o takzvané SOS produkty, které okamžitě zklidňují zarudlou pokožku, chladí ji, hydratují a ulevují od svědění a bolesti. 

I když máte pocit, že se celé dny jen mažete, nezapomínejte na péči ani večer. Na obličej aplikujte hydratační a regenerační krém, který udělá pleti namáhané sluncem, větrem, horkem a slanou (či sladkou) vodou dobře. Omezíte tak tvorbě vrásek a suchých míst. 

Dehydrataci předejdete také používáním sprejů s termální vodou. Ostatně ty už často také obsahují SPF, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Myslet musíte při balení k moři také na vlasy. Určitě nezapomeňte na regenerační šampon na poškozené vlasy, kondicionér a masku nebo bezoplachovou péči. Koupání a slunce je totiž extrémně namáhá, cuchají se, navíc pravděpodobně vyšisují a ztratí barvu. Je potřeba se o ně poté řádně starat. Existují i ochranné spreje na vlasy, se kterými můžete problémům předcházet.

A co ještě budete potřebovat? Například žiletku, gel na intimní hygienu pro prevenci gynekologických potíží, dále regenerační krém na nohy, protože po celém dni chození v písku se kůže může začít odlupovat nebo se mohou objevit mozoly. Pečujte proto o chodidla každý večer před spaním. A stejně tak si promazávejte speciálním krémem ruce a nehty. A samozřejmostí je také hydratační sprchový gel.

Líčení u moře asi moc nedáte, ale pokud si svůj den bez make-upu přeci jen nedovedete představit, volte voděodolné produkty. Make-up s lehkou texturou a SPF bude tím pravým. Stejně tak pudry se dají koupit s ochranným faktorem, což je velké plus. Jestliže se budete líčit, nezapomeňte ani na kvalitní odličovač voděodolných produktů.