Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Kartáče a hřebeny pro vaše vlasy

kartáče a hřebeny pro vaše vlasy

 

Při péči o vlasy hraje důležitou roli, přesto jeho sílu mnoho z nás podceňuje. Co to je? Přece kartáč či hřeben. Ten správně zvolený vám totiž pomůže šetrně rozčesat zacuchané vlasy, umí jim dodat lesk nebo je s ním krásně upravíte. Stačí si vybrat ten správný.

Obecným trendem je odklon od hřebenů, které jsou považované spíš za pánskou či kadeřnickou záležitost, a příklon ke kartáčům všeho druhu. Ovšem i hřebeny mají stále své místo – hodí se například pro krátké vlasy. Ocení ho i všichni majitelé a majitelky bujných kudrnatých vlasů. Právě pro ně je totiž nejvhodnějším nástrojem na rozčesání neposedných kudrlin velký hřeben s odolnými a od sebe daleko posazenými zuby. Super volbou je dřevěný nebo keramický hřeben, které se pyšní antistatickými účinky. 

Častěji si ale vlasy češeme všemožnými kartáči. Při jeho výběru je důležité si říct, k jakému účelu ho budete nejčastěji používat. Oceníte spíš kompaktní malý, protože hodně cestujete? Nebo potřebujete vlasy tvarovat? Kromě toho a vizuální barevné stránky se samozřejmě jednotlivé kusy liší i použitým materiálem, tvarem nebo typem štětin. Myslete na to, až budete přemýšlet, po kterém sáhnete. Ten nejlíbivější nemusí být pro vaše vlasy nutně tím nejvhodnějším.

 

tt-lama
 

Kompaktní kartáč

Všestranný malý pomocník, který se hodí na suché i vlhké vlasy jakéhokoli typu a pohodlně se vejde do každé kabelky.

Kulatý kartáč

Po tomto typu sáhněte při stylingu. Krásně s ním vytvarujete požadovaný účes – ať už chcete vytvořit ležérní vlny, nebo jen dosáhnout velkého objemu. Kulaté kartáče se nehodí na rozčesávání.

kulaty-k
 
wet
 

Na mokré vlasy

Kadeřníci obecně nedoporučují mokré vlasy příliš česat, protože jsou náchylné k poškození. Právě proto vznikly speciální kartáče určené přímo k rozčesávání mokrých vlasů. Jsou k nim šetrné a díky použitému materiálu ani nevadí, když si je vezmete s sebou do vany či sprchy.

Na tupírování

Potřebujete své vlasy upravit "postaru" a prostě je natupírovat? S tím vám pomůže speciální štíhlý kartáč, který si hravě poradí s objemem a strukturou vlasů všech délek. Navíc je k vlasům šetrný a nezacuchává je.

tupirovaci
 
plochy
 

Ploché kartáče

Ty se nejvíc hodí na běžné každodenní rozčesávání suchých vlasů. Platí zde přímá úměra čím větší plocha kartáče, tím šetrnější a příjemnější česání.

Klasický Tangle Teezer

Speciální kategorií jsou pak klasické kartáče značky Tangle Teezer. Díky svému specifickému tvaru se skvěle drží. Kombinace krátkých a dlouhých štětin zaručuje pohodlné rozčesání vlasů, a navíc masáž vlasové pokožky.

tangle