V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APP20"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jarní úklid: Připravte se na léto

jarní úklid: připravte se na léto

 

Vyskakují vám při slovním spojení „jarní úklid“ osypky a snažíte se mu všemožně vyhnout? A věděli jste, že úklid je očistným procesem nejen pro váš domov, ale i pro vaši psychiku? Dejte mu šanci. Právě teď je ten nejlepší čas.

 
sarah-brown-oa7pqZmmhuA-unsplash
 

Krok za krokem

Nebojte, jarní úklid se nemusí týkat jen nepopulárního mytí oken nebo důkladnějšího utírání prachu na suvenýrech z dovolené. Začněte postupnými kroky v těch oblastech, které vás budou nejvíc bavit, respektive pro vás budou nejmenším zlem ?. A pak třeba dojde i na ta okna. Tahle činnost vás zabaví i po psychické stránce a říká se, že s každou vytříděnou věcí se vám uvolní nejen skříň, ale i kousek vaší mysli. Zkuste to.

Co takhle začít s kosmetikou? Zkontrolujte data expirace, vyčistěte si kosmetické poličky i nástroje, a když už v tom budete, dopřejte očistu i své pleti, třeba pravidelným peelingem následovaným hydratační maskou. 

 

Vítr v šatníku

Připravte na nadcházející teplé období i svůj šatník. Zimní oblečení uložte do nižších regálů nebo zavakuujte a uvolněte poličky a ramínka pro jarní sáčka či letní šaty. A když už v tom budete, zkuste to vzít od podlahy a vytřiďte věci, které nenosíte. Obecně platná poučka říká, že byste se měli dobrovolně vzdát kousků, které vám leží na spodku skříně a nevytáhli jste je během posledních šesti měsíců, případně si je schováváte z nostalgických důvodů, přestože už je ani neobléknete. Aspoň budete mít důvod prázdné místo zaplnit novými kousky ?.

 

I knihovna si zaslouží pozornost

Patříte mezi vášnivé knihomoly, vlastníte desítky až stovky titulů a ty nové nemáte pomalu kam dávat? Nejvyšší čas protřídit i knihovnu. Začít můžete s knížkami, které jste si jednou přečetli a u nichž víte, že se k nim už nikdy nevrátíte, nebo s nevhodnými dárky. I knihy potřebují prostor. A vy záminku k pořízení dalších bestsellerů ?.

 

A co dál?

Vytřídili jste šatník i knihovnu, máte ze sebe dobrý pocit nejen z odvedené práce, ale i při pohledu na poloprázdné regály. Jenže co se všemi těmi věcmi udělat, zejména když nejsou ve stavu na vyhození? Pošlete dál, ať dělají radost někomu jinému. Knížky můžete umístit do veřejných knihobudek, rádi za ně budou také v domovech pro seniory nebo nemocnicích. Oblečení můžete dát do sběrných kontejnerů na textil, případně darovat přímo vybrané charitě.

Pokud je vám líto vzdát se vytříděných věcí zadarmo, zkuste je prodat na internetu. Nebo vyměnit. SWAP neboli výměna je v dnešní době stále populárnější varianta pořizování a zbavování se věcí. Vy nabízíte něco, co už nechce, ale někomu jinému to udělá radost, výměnou za něco, co udělá radost vám. Třeba za něco, co už delší dobu nemůžete sehnat. Nebo za službu, za nějakou drobnost k jídlu či jen za hezký pocit z dobrého skutku. Fantazii swaperů se meze nekladou. Poohlédněte se po různých skupinách nebo i událostech na Facebooku, najdete jich víc než dost. A pošlete své věci dělat radost dál.