V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jarní květinové vůně

jarní květinové vůně

Jaro už se definitivně ohlásilo, přivítejte ho novou květinovou vůní. A kterou? Co třeba opojný jasmín, nezaměnitelná růže, sladká gardénie nebo intenzivní pivoňka? Nechte se inspirovat naším výběrem okouzlujících jarních parfémů.


104-1044062_download-peonies-png-image-peonies-png-transparent-pngmlqzdFEacFuLJ

PIVOŇKA

Věděli jste, že pivoňka je symbolem štěstí, prosperity a půvabu? Odkazuje také na starodávné čínské císařství, a hlavně zahrady, jejichž ozdobou pivoňka byla. Touto krásnou vůní se pyšní například toaletní voda Pivoine Suzhou od značky Armani. Pivoňka se snoubí růží a společně s tóny dřev, pižma a vodních květin tvoří dokonalý květinový parfém.

Pivoňka je také základem nestárnoucí klasicky Chloé. Tato velmi oblíbená květinovo-pudrová vůně obsahuje také tóny frézie, liči a růže, doplněné o konvalinku, magnólii či cedr. Chloé je nezaměnitelnou parfémovou vodou, která svou nositelku halí do hávu smyslnosti, nespoutanosti a hravosti.

fototapety-gardenia-kvetina-s-listy-na-cernem-pozadiUX9WdIMIWgXZS

GARDÉNIE

Tušili jste, že opojná gardénie má téměř sedativní účinky, a tudíž zklidňuje, ulevuje od úzkosti a podporuje spánek? Navíc bez vedlejších účinků. Toaletní voda Aura Sensuelle od značky Mugler podtrhuje ženskost a smyslnost. Tu jí dodává kombinace dřevitých, květinových a ovocných tónů. Nechte se zahalit do neodolatelného voňavého tepla.

Gardénii najdete například v toaletní vodě Daisy od Marca Jacobse. Mezi další ingredience, které dohromady tvoří smyslnou vůni, patří také divoké jahody, jemná vanilka, grapefruit nebo pižmo. Daisy je symbolem bezstarostnosti, svobody a radosti.

istockphoto-1134069126-612x612Bs0xXvTZu3ToG

JASMÍN

Není omamnější vůně než ta jasmínová, souhlasíte? A zároveň kouzelnější, protože právě jasmín vám dodá pocit radosti, štěstí a klidu (a tak trochu má i afrodiziakální účinky). Právě proto je jednou z nejoblíbenějších a také nejdražších esencí parfémů. Jasmín je součástí dámské kolínské vody Jasmine Sambac & Marigold od Jo Malone. Spolu s ním se v ní snoubí také tóny měsíčku lékařského, ylang ylang či zlatavého medu. Vyzkoušejte tento niche parfém, který se nejvíc hodí právě na jaro a léto.

Doslova ohromující vůní je charakteristická parfémová voda Glam Jasmine od Michaela Korse. Kromě jasmínu tvoří tuto smyslnou ženskou vůni také santalové dřevo či bílé květiny. Nebojte se podtrhnout svou osobnost tímto výrazným parfémem.

rose_PNG66966QWvuKvKgeKgh6

RŮŽE

Smyslná růže je považovaná za královnu všech květin a v kosmetickém světě je nenahraditelná. A nejen proto, že působí jako afrodiziakum ?. Prý i zlepšuje náladu. Květy turecké růže a růžový pepř obsahuje jedinečná parfémová voda Rose of No Man's Land Eau de Parfum značky Byredo. Tato delikátně květinová vůně, v níž najdete i tóny bílé Ambry, byla vytvořena jako pocta zdravotním sestrám – růžím – z první linie druhé světové války.

Růže je důležitou ingrediencí i v parfémové vodě Rose Prick od Toma Forda. Bulharská růže se mísí s tóny pačuli, hřejivých bobů tonky, pižma nebo kurkumy a tvoří tak nebezpečně svůdnou vůni.