NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Jaké hřebeny na vlasy používat?

jaké hřebeny na vlasy používat?

Věděli jste, že kvalita vašich vlasů může být ovlivněna tím, čím je češete? Pro různé typy vlasů jsou totiž vhodné různé kartáče či hřebeny. Jak tedy vybrat ten správný?

pexels-koolshooters-7142796

Pomůcky na česání by rozhodně neměly být z tvrdých materiálů. Ty totiž mohou narušit strukturu vlasů a šetrné nejsou ani k pokožce hlavy. Pokud máte dlouhé vlasy, rozhodně se neobejdete bez kartáče. Ten poslouží i v případě kratších vlasů k jejich rozčesání. Populární jsou kartáče s kančími štětinami, které jsou šetrné, nebo ty od značky Tangle Teezer.

Hřebeny

Obecně ale platí, že nástroje na česání byste měli vybírat podle typů vlasů. Pokud jsou ty vaše kudrnaté nebo velmi husté, je pro vás jedinou volbou hřeben se širokými zuby nebo již zmíněný typ Tangle Teezer. Hodí se na rozčesávání mokrých vlasů nebo během vysoušení. Platí pravidlo, že čím delší vlasy máte, tím širší zuby by měl hřeben mít. Předejdete tak zbytečnému zacuchání vlasů. Naopak hřeben s jemnými, hustými zuby (tzv. tupírovací) je vhodný pro jemné vlasy bez objemu – pomáhá ho totiž získat.

pexels-maksim-goncharenok-4663133

Kartáče

Kulaté kartáče se používají především při sušení k vytvarování požadovaného účesu. A který je nejlepší? Ten s keramickým povrchem a přírodními štětinami. Odolává teplotě – a tím pádem neničí vlasy a zároveň je neelektrizuje. I tady platí přímá úměra, že čím delší vlasy máte, tím větší průměr by kartáč měl mít. Naopak pokud jste šikovní, s úzkým kartáčem zvládnete vytvořit přirozené lokny. Plochý kartáč zase ocení majitelé a majitelky hustých vlasů, jež se hůře rozčesávají, nebo vlasů bez lesku.

Ať už máte vlasy krátké, kudrnaté nebo husté, vždy pamatujte na to, že při česání za mokra postupujte opatrně nejdřív od konečků a postupně putujte vzhůru až k hlavě, nikdy ne opačně, měli byste zaděláno na zacuchání a mechanické poškození vlasů.

pexels-cottonbro-4153143lAXpdzirGsHvi