NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Jak zabránit suché a podrážděné pleti?

jak zabránit suché a podrážděné pleti?

Chraňte svou pleť před nepřízní chladného počasí a důsledky nošení roušek jako je podráždění. Řekněte stop maskné! Díky následujícím čtyřem krokům posílíte obranyschopnost pleti, podpoříte její kondici a zdravý vzhled.


VISUALS_cleansing_blog_visuals_484x413

Krok 1 – Čištění pleti

Ano, opět se budeme opakovat, ale klíčem ke zdravé pokožce je správné, pravidelné a důsledné čištění. Když totiž nosíme roušku, může díky vlhkosti docházet k ucpávání pórů, vzniku akné či podráždění pleti. Proto je tak důležité ji čistit. A v nynějším chladném počasí je vhodné sáhnout po produktech, které pleť zároveň vyživí, zklidní a pomohou v boji s ucpanými póry. Vyzkoušejte třeba šetrný čisticí gel Cannabis Cleanser od Kiehl’s nebo čisticí mléko Biosource pro suchou pleť od Biotherm!


Krok 2 – Regenerace pleti

Nedílnou součástí péče o pleť je i její regenerace. Chladné počasí v kombinaci s nošením roušek a změnami teplot snižuje obranyschopnost pokožky. Proto je potřeba obnovovat její přirozenou bariéru. S tím pomohou například pleťová séra, která pokožku díky svému obsahu a textuře rychle obnovují a posilují. Jedním z těch nejoblíbenějších je regenerační sérum Advanced Génifique od Lancôme. Krém Crema Nera Supreme Reviving Light Cream značky Armani pleť hydratuje a viditelně ji oživuje.

VISUALS_regeneration_blog_visuals_484x413

VISUALS_hydration_blog_visuals_484x413

Krok 3 – Hydratace pleti

Hydratace je vedle čištění druhým základním kamenem správné péče o pleť. Zejména v chladném počasí je to opravdu zapotřebí, protože díky tomu zabráníte vysušování a červenání pleti. Ta bude navíc díky hydrataci působit pružnějším, pevnějším a zdravějším dojmem. Zároveň bude snadněji odolávat vnějším vlivům. Krém si zvolte podle textury, která vám vyhovuje – ať už je to klasický krém, tekutý či gelový. Velmi oblíbený je univerzální Kiehl’s Ultra Facial Cream, gelový Aquasource Gel od Biotherm nebo Hydra Zen Glow od Lancôme.


Krok 4 – Pleťové masky

Chcete pleti dodat okamžitou a intenzivní péči? Sáhněte po některé z pleťových masek, ideálně jednou či dvakrát týdně. Vybírejte ji s ohledem na potřeby vaší pokožky a podle toho, jaká forma vám vyhovuje – v posledních letech jsou velmi oblíbené textilní masky, někdo preferuje klasické, někdo nedá dopustit na slupovací. Čisticí efekt má například Rare Earth Deep Pore Cleansing Mask, Crema Nera Reviving Volcanic Mask pleť zregeneruje a Hydra Zen Jelly Mask pokožku hydratuje a zklidňuje.

VISUALS_masks_blog_visuals_484x413