V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak vybrat správný šampon?

Jak vybrat správný šampon?

Taky vám jde občas hlava kolem ze široké nabídky šamponů? Je pro vás lepší hydratační, posilující, nebo byste snad měli sáhnout po vyhlazujícím nebo zahušťující produktu? Chcete vybrat ten správný, ale tápete? Nezoufejte, poradíme vám!      

K tomu, abyste sáhli po správných produktech vlasové péče, potřebujete znát dvě věci – typ vlasů a vaší vlasové pokožky. Začneme tím druhým.

ali-pazani-3w14X-Yxffk-unsplash

Pokožka hlavy

Existují tři typy vlasové pokožky – suchá, která je po umytí napjatá nebo vás svědí, mastná a kombinovaná. Tu poznáme podle toho, že se dva až tři dny po umytí šamponem začne mastit.

Při výběru vhodných produktů myslete v prvé řadě na to, že šampon je určen pro pokožku hlavy a kořínky, zatímco kondicionér pouze pro délky a konečky vlasů. Pokud máte mastnou pokožku hlavy a suché konečky, což je poměrně častá kombinace, měli byste si vybrat šampon, který je nejvhodnější pro mastnou pokožku hlavy, a hydrataci nechat na kondicionéru.

Pokud vaše vlasová pokožka spadá do kategorie mastící se, zapomeňte na šampony hydratační, zvlhčující, uhlazující nebo ty pro kudrnaté vlasy. Naopak hledejte etikety, na kterých je uvedeno zvětšování objemu, posilování nebo vyrovnávání. Tyto výrobky nejsou hydratační a účinněji odstraňují přebytečnou mastnotu.

Projasňující šampon může být velkým pomocníkem při velmi mastné pokožce hlavy, ale dávejte pozor, abyste to s jeho používáním nepřehnali a pokožku hlavy se naopak nevysušili. Vyzkoušet můžete také dvojí šamponování, které spočívá v použití dvou různých šamponů pro různé potřeby vašich vlasů. Jeden přípravek použijte například na mastnou pokožku hlavy a druhý na umytí vlasů pod kořínky. Po umytí šamponem se vyhněte vtírání kondicionéru do pokožky hlavy. Místo toho se soustřeďte na střední část vlasů – tzv. délky – a konečky. Dobře je opláchněte.

valeriia-kogan-CIrRI0ujiRo-unsplash

Pokud je vaše pokožka hlavy suchá, svědí vás nebo se šupinatí, vyhněte se posilujícím a objemovým šamponům a také těm s obsahem sulfátů. Tyto přípravky mohou pokožku hlavy zbavit potřebné vlhkosti.

U vlasové pokožky, která je jen mírně suchá, s malým nebo žádným svěděním nebo šupinatěním, hledejte produkty, které podporují hydrataci nebo jsou určené pro kudrnaté vlasy, protože podporují zadržování vlhkosti a mohou být pro vaši suchou pokožku prospěšné.

Typ vlasů

Druhým neméně důležitým kritériem pro volbu správné vlasové péče je typ vaší hřívy. Který z následujících je ten váš?

Jemné vlasy: Hledejte objemové šampony, které vašim kadeřím dodají objem bez zatížení.

Pevné vlasy: Hydratační šampony jsou skvělé pro dodání vlhkosti, lesku a hebkosti pevným vlasům.

Rovné vlasy: Uhlazující šampony jsou obvykle bohaté na zvlhčující a uhlazující látky, které pomáhají uzavřít kutikulu a poskytují tak skvělý základ pro rovné a hladké účesy.

Kudrnaté vlasy: Hledejte velmi hydratační šampony, které obsahují složky redukující krepatění, aniž by zatěžovaly vaše kudrny.

Poškozené/barevné/lámavé vlasy: Posilující šampony jsou vhodné pro poškozené, melírované, oslabené nebo lámavé vlasy, protože obvykle obsahují extra proteiny určené ke zlepšení jejich stavu.

Jak poznáte, že jste vybrali tu správnou péči? Vaše vlasy budou lesklé a pružné a o pokožce nebudete ani vědět ?.