OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Jak vybrat parfém?

Jak vybrat parfém?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak a podle čeho vybrat perfektní vůni pro své blízké? Je potřeba zohlednit hned několik kritérií jako je například životní styl, vkus, roční období, a především osobnost obdarovaného či obdarované. Zní to jako věda? Nebojte, poradíme vám, jak na to.

Netroufáte si na koupi zbrusu nového parfému, ale zároveň nechcete dávat pořád ten samý? Zjistěte si, jaké značky patří mezi favority toho, komu chcete parfém darovat. To vám hodně napoví, jakou cestou se ubírat. A rozhodně se nebojte zeptat se na radu našich milých kolegyň v prodejnách Douglas. Pokud neradi riskujete, zkuste limitované edice oblíbených parfémů.

Fragrance-beautyvisual-christmas-lady-fragrance-female-smelling-10-01-24-Web-Rendition

Podle osobnosti

Osobnost hraje při výběru parfému jednoznačně nejdůležitější roli. Jinou vůni koupíte své mamince s klidnou a milou povahou, jinou člověku, který miluje adrenalin. Zkuste si danou osobu představit se vším všudy – vzhled, povahu, věk, koníčky i životní styl nebo oblíbenou barvu oblečení. Ano, to vše je důležité. Třeba romantické duše obecně tíhnou ke květinovým vůním s tóny levandule, růže nebo jasmínu. Sportovní nadšence osloví spíše citrusové parfémy, máta nebo tóny vodního aromatu. Sebevědomé ženy potěšíte kořeněnými vůněmi s orientálním nádechem s obsahem cedrového dřeva, kardamomu nebo ambry.

Podle intenzity

Používá obdarovaný spíš těžší parfémy, které prozradí v místnosti jeho přítomnost i několik hodin po tom, co odejde? Pak byste rozhodně měli vybírat mezi parfémy a parfémovanými vodami s výraznější intenzitou. Toaletní vodou nebo kolínskou obdarujte ty, jejichž vůni ucítíte až při bližším kontaktu. Určitě mají důvod, proč volí jemnější intenzitu.

Fragrance-beautyvisual-christmas-husband-hands-fragrances-male-10-01-24-Web-Rendition
Fragrance-beautyvisual-christmas-lady-hands-fragrance-female-10-01-24-Web-Rendition

Podle příležitosti

Stejně jako různým událostem přizpůsobujeme své oblečení, mnozí z nás podle typu příležitosti volí také svou vůni. Jednu – většinou svěžejší a lehčí – pro všední dny, jinou – výraznější – například pro výjimečné společenské události. Na běžné nošení se hodí jemnější květinové, citrusové, dřevité, ovocné či svěží vůně, významné příležitosti podtrhnou kořeněné intenzivní vůně, v případě pánských parfémů klidně s tóny kůže či tabáku. Při výběru se zamyslete nad životním stylem a způsobem trávení volného času. Chodí obdarovaná či obdarovaný do společnosti a opravdu využijí výrazné vůně?

Podle podnebí

Ano, i podnebí byste při výběru vhodného parfému měli zohlednit. A nejen podnebí, ale klidně i počasí, respektive ročnímu období. K zimě se skvěle hodí kořeněné a těžší vůně, stejně jako parfémy či parfemované vody s obsahem hřejivé vanilky. Naopak na horké letní dny jsou ideální lehčí toaletní vody či kolínské s vůní svěžích citrusů a květin. Pro muže jsou vhodné dřevité esence s kapkou citrusu.


Fragrance-beautyvisual-christmas-husband-flacon-fragrance-male-spraying-10-01-24-Web-Rendition