NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Jak vybrat dárek, který potěší

 

jak vybrat dárek, který potěší

 

Do Vánoc zbývá necelý měsíc, jak jste na tom s dárky? Máte už nějaké? Nebo právě začínáte trochu panikařit? Letošní situace se zavřenými obchody nákupu dárků zrovna nepřeje. Na druhou stranu ale máte možnost o nich podrobně přemýšlet a taky od svých blízkých sondovat, co by je potěšilo. Pro ty, kteří každoročně tápou, jsme připravili seriál článků s radami, jak vybrat ty správné dárky. Nechte se inspirovat.

 
gifts-2998593_1920
 

Buďte aktivní

Pokud nefandíte překvapení, je nejjednodušší se druhých zeptat, co by pod vánočním stromkem našli nejraději a také jim to sami říct. Jestliže vám je podobná přímost proti srsti, zaveďte si s rodinou nebo přáteli systém přáníček – takových dospěláckých dopisů pro Ježíška. Můžou mít klasickou podobu psaného seznamu nebo se můžete vyřádit i kreativně malováním. Fantazii se meze nekladou. Tak, či tak totiž získáte to, co potřebujete – seznam dárků pro své blízké. Jestliže je chcete opravdu překvapit, tak je potřeba jít na to „od lesa“ a nenápadně sondovat. A samozřejmě také stejným způsobem nahazovat udičku na to, co by potěšilo vás. Sledovat, co vám ukazují vaši blízcí na internetu, co se jim líbí, o čem často mluví. A pak už je to jen na vás.

 

Poznejte obdarovaného

Zapomeňte na univerzální dárky, které se „hodí“ pro každého od tetičky z druhého kolene přes babičku až po zetě. Takovým dárkem totiž málokdy uděláte radost. Jak to? Protože je z něj jasné, že s jeho výběrem jste si nedali práci a místo toho jste sáhli do šuplíku „dárky pro kohokoliv“. Dárek nemusí být drahý, aby potěšil. Důležité je, aby byl osobní. Zamyslete se nad tím, co má a nemá obdarovaný rád, jaké má zájmy a co ho baví. Třeba takové rybáře potěší cokoliv, co budou moct využít při rybaření, nadšení cestovatelé ocení cestovní deník atp. Nevíte, co konkrétně by udělalo radost například vaší pubertální dceři, která je blázen do kosmetiky? Nebo kterou knihu zvolit pro maminku? Nejlepším pomocníkem jsou dárkové vouchery do obchodů, v nichž obdarovaní rádi nakupují. Tady jednoduše nemůžete šlápnout vedle.

Přesto všechno však existuje pár kategorií dárků, které potěší muže i ženy – většinou se jedná o oblíbený parfém či osvědčenou kosmetiku. Sázkou na jistotu je také dobré jídlo a pití.

 
nonki-azariah-ArpQlCM_L7U-unsplash
 

Buďte kreativní

Darujte letos ručně vyráběný dárek. Ať už to bude třeba domácí cukroví, namalovaný obraz, uháčkovaná čelenka nebo vyvolaná fotka. Protože právě to, s čím si dáte opravdu práci – vymyslet i vytvořit – potěší nejvíc. Buďte prostě kreativní a originální.