OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Jak správně pečovat o oční okolí

Jak správně pečovat o oční okolí

 

Jak se staráte o svou pleť? Pravděpodobně používáte speciální krémy, peeling i masku. Skvělé! A jakou péči věnujete pokožce okolo očí? Přestože je velmi citlivá a zaslouží si speciální pozornost, často na ni zapomínáme. A přitom správná péče dokáže zázraky – eliminuje vrásky i tmavé kruhy. Poradíme vám, jak na to.

 
angelos-michalopoulos-t7J_yjUv8QI-unsplash
 

Kůže v oblasti očí je nejtenčí a také nejcitlivější. Zároveň se zde nachází malé množství mazových a potních žláz, takže má tendenci k vysušování. To vše zapříčiňuje, že oční okolí je nejvíce náchylné k projevům stárnutí. Nedejte vráskám a tmavým kruhům šanci díky vhodné péči a produktům.

 

Šetrné odličování

Základním krokem je důkladné, ale zároveň šetrné a jemné odlíčení očních partií. Vhodná jsou například odličovací mléka, která pokožku nevysušují, ale zároveň ji nepromastí. Pokud naopak trpíte spíše na sušší pokožku, zvolte odličovací oleje. Roli hraje i způsob odličování. Pokud chcete co nejvíc předejít tvorbě vrásek, odličujte se směrem do středu obličeje – tedy proti směru vrásek. Touto každodenní masáží zpomalíte jejich tvorbu, případně zamezíte jejich prohlubování. 

 

Speciální péče

Pokud chcete své pokožce okolo očí dopřát opravdu královské zacházení, pořiďte si některý z krémů určených přímo na oční okolí. Nezapomínejte ani na pravidelnou aplikaci masek pro dodání hydratace, zjemnění a prozáření pleti. Kruhů pod očima se zbavíte díky chladivým obkladům. Svou práci odvedou buď speciální chladivé polštářky, případně stačí sáhnout do mrazáku pro pár kostek ledu. Až si budete vybírat ty své produkty, myslete na to, že by ideálně neměly obsahovat alkohol – ten totiž přispívá k dalšímu vysušování pokožky. Pozor si dejte také na obsah éterických olejů, které patří mezi časté alergeny. U tak citlivé pleti jako je oční okolí, by mohly nadělat nepěknou paseku. Naopak vhodnou ingrediencí je aloe vera, která regeneruje, chladí, hojí a hydratuje, nebo třeba arganový olej. Ten pomáhá s ochranou proti slunečnímu záření a s dodáním pružnosti. Obecně platí, že noční péče by měla být hutnější a vyživující, denní zase lehčí a s ochrannou funkcí.

 

Začněte včas

Žádné vrásky vás zatím netrápí? Gratulujeme! I tak byste péči o pokožku v okolí očí neměli podceňovat. Ztráta hydratace se na pleti začíná projevovat už po dvacátém roku života. Tím, že svému očnímu okolí začnete věnovat pozornost včas, oddálíte vznik vrásek klidně i o několik let!