Nakupte alespoň 2 produkty z kategorie "líčení" a získejte slevu 25 %

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak správně pečovat o nehty

jak správně pečovat o nehty

 

Rozlučte se s křehkými a lámavými nehty. Poradíme vám, jak o ně pečovat, aby vaše drápky byly silné a krásné. Nechte se inspirovat našimi tipy.

 
roman-kraft-mMhPX6TJfAY-unsplash
 

Správná péče

Krásné a zdravé nehty vyžadují vhodnou péči. Ideální volbou je speciální olej na nehty. Ten je vyživí, vyhladí a posílí. Pozitivní vliv má samozřejmě i na nehtovou kůžičku. Velkou výhodou oleje je, že se snadno nanáší a současně poskytuje pokožce dostatečnou vlhkost, aniž by ji zanechával mastnou.

 

Olejová lázeň

nailcare-application-manicure-hand-nailoil-step-8-unlimited

Dopřejte svým nehtům domácí olejovou lázeň. Stačí vám k tomu olivový olej a lžička citronové šťávy. Ponořte do ní konečky prstů asi na 5 minut a udělejte si chvilku pro sebe. Tato výživná koupel prostě umí dělat zázraky nejen pro nehty, ale i pro duši. Díky oleji budou nehty i okolní kůže vyživené a sametově hladké.

 

Krátké nehty

Nailcare-application-manicure-hand-nailfile-step-5-unlimited-Original-FileJRzlhsJOpYerj

Možná to neslyšíte rádi, ale základem k tomu, aby se nehty netřepily a nelámaly, je jejich správná – krátká – délka. Při jejich udržování vsaďte místo nůžek na kvalitní pilník. A nezapomeňte, že nehty musíte pilovat pouze jedním směrem, jinak se vám budou třepit, i když o ně jinak budete pečovat na jedničku.

 

Lakování

Nailcare-application-manicure-hand-basecoat-nail-step-7-unlimited-Original-File

Zdravého, lesklého a krásného vzhledu docílíte pomocí laku na nehty. Nemusí být nutně výrazně barevný, klidně postačí například bezbarvý či v nude odstínu. Nehty jsou díky němu odolnější a zabráníte tak i případnému třepení. Vsadit samozřejmě můžete i na speciální péči, například na zpevňovač nehtů. Stačí ho aplikovat dvakrát týdně a nehty budou pevnější a se sníženým sklonem k lámání.