V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak správně čistit štětce

jak správně čistit štětce

 

O svou pokožku se staráte na jedničku, ale jak jsou na tom vaše kosmetické nástroje, konkrétně štětce? Věnujete jim takovou pozornost, jakou si zaslouží? Poradíme vám, jak je správně čistit, aby vám sloužily co nejlépe a nejdéle.

 
jamie-street-aMuq-Xz7R_M-unsplash
 

Proč vlastně štětce čistit? Prodloužíte jejich životnost, ale hlavně ochráníte svoji pleť před bakteriemi a toxiny, které se na nich hromadí. Kombinace zbytků produktu, miniaturních šupinek kůže a kožního mazu je doslova líhní pro bakterie, které si pak při nečištění přenášíme na pleť a zaděláváme si na případné pupínky a jiné kožní nepříjemnosti. Dobrá zpráva je, že pravidelnou péčí o své kosmetické nástroje tomu jednoduše předejdete.

Jak na to? Klíčová je pravidelnost. Různé typy štětců vyžadují odlišnou frekvenci čištění. Minimálně jednou týdně si vaši péči zaslouží štětce a houbičky na make-up, podkladovou bází a korektor. Dvakrát za měsíc si vezměte do parády štětce na oční stíny. Ostatní záleží na vašem osobním odhadu a častosti používání, absolutní minimum je jednou měsíčně. V tom nejlepším případě štětec po každém použití otřete do ubrousku nebo odličovacího tamponku. Alespoň částečně omezíte hromadění zbytků produktů.

Používejte speciální produkty na čištění kosmetických štětců. Volbou vhodného přípravku také můžete pozitivně, ale i negativně, ovlivnit délku jejich životnosti. Někomu více vyhovují tuhá mýdla, někdo používá sprej, fajn jsou také tekuté čističe. Záleží na vašich preferencích. Na pomoc si můžete pozvat i silikonový kartáček, který čisticí proces usnadní, a navíc ho lze také velmi jednoduše umýt.

A ještě pár užitečných rad na závěr. Na přepravu používejte pouzdra na štětce, nenechte je jen tak povalovat v kosmetické taštičce. Zabráníte nejen jejich zašpinění, ale také deformaci. Na tu pozor i v procesu čištění a sušení – štětce ideálně položte, případně postavte štětinami nahoru, nikdy ne dolu. A až budete vybírat nové štětce, pamatujte na to, že umělé štětinky jsou vůči chemickým prostředkům citlivější než ty přírodní.