V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak se sbalit na dovolenou

jak se sbalit na dovolenou

 

Chystáte se na dovolenou a řešíte klasické dilema, co a jak si s sebou zabalit? Poradíme vám, jak se připravit a na co při balení myslet.

 
arnel-hasanovic-Nl-SXO4FAHw-unsplash
 

NEPLÝTVEJTE ZBYTEČNĚ MÍSTEM

Věděli jste, že téměř každý dovolenkář nepoužije přibližně třetinu věcí, které si s sebou na cesty vezme? Nebuďte jedním z nich a sbalte se letos efektivně! Než s tím začnete, odpovězte si na následující otázky.

ZOHLEDNĚTE LOKALITU,  DÉLU DOVOLENÉ I DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK

Kam se chystáte? Balit bude jinak na horský trek, jinak na městskou turistiku a něco jiného si vezmete s sebou na odpočinkovou dovolenou k moři.

Na jak dlouho jedete? Na prodloužený víkend vám bude určitě stačit malý příruční kufřík, na kratší dovolenou do hor bude asi praktičtější batoh či krosna, na delší pobyt u moře pravděpodobně sáhnete po větším kufru. 

Jak se tam budete dopravovat? Jestliže poletíte, asi si pohlídáte váhu a velikost zavazadla přece jen o něco víc, než když pojedete autem a nejste omezeni váhovým limitem.

Čeká vás během dovči nějaká speciální akce, kde je vyžadovaný dress code nebo konkrétní oblečení, které s sebou běžně nevozíte? Třeba si budete chtít zahrát tenis nebo si dovolenou zpestřit o návštěvu divadelního představení. Myslete na všechno!

Jakmile budete mít v těchto věcech jasno, zkontrolujte si předpověď počasí a začněte si věci postupně chystat na jedno místo, kde o nich budete mít přehled. Vybírejte kousky, které mezi sebou snadno zkombinujete a které vám nezaberou moc místa. To ostatně můžete ušetřit i díky chytrému balení oblečení do ruliček. Nejenže se vám toho vejde do zavazadla víc, ale zároveň tak zabráníte nepříjemnému zmačkání jednotlivých kousků.

 
link-hoang-UoqAR2pOxMo-unsplash
 

CO S KOSMETIKOU?

Kapitolou sama pro sebe je balení kosmetiky. Jedete jen na pár dní? Sáhněte po cestovních baleních svých oblíbených produktů, většinou o velikosti do 100 ml. Budete mít lehčí zavazadlo, a navíc se pohodlně vejdete i do limitu pro přepravu tekutin a gelů u letecké dopravy. I kosmetiku balte úsporně a dobře zvažte, bez čeho se opravdu neobejdete. V horku totiž snáz podléhá zkáze.

Jste vášnivými čtenáři a bez knihy, respektive knih, si dovolenou nedovedete představit? Pečlivě si zvolte takovou, která vás bude opravdu bavit. Cestujete s někým, kdo také rád čte? Domluvte se spolu a vezměte si knížky, které si po přečtení můžete vyměnit. Ušetříte tak dost místa. Úplně nejlepší variantou je samozřejmě čtečka knih, díky které s sebou můžete mít desítky titulů a neomezeně z nich vybírat. Ale kniha je prostě kniha ?.