NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Jak se nachystat na letní společenské události

helena-lopes-e3OUQGT9bWU-unsplash

Jak se nachystat na letní společenské události

Divadelní představení pod širým nebem, grilovačky, letní kino, zahradní party... Po dvou letech si konečně můžeme do sytosti a bez omezení užít nepřeberné množství společenských událostí. Poradíme vám, na co nezapomenout, když se na nějakou akci budete chystat.

gran-canaria-g72823b9f1_1920

Vhodný dress code

Přestože se během covidové pandemie šatník většiny z nás poměrně dost obměnil a velký prostor v něm zaujímají tepláky a pohodlné domácí oblečení, společenské události si zaslouží vhodnější oděv. Na divadelní představení nebo třeba open air koncert vážné hudby nepatří žabky ani plážové oděvy, ale zároveň se nemusíte nutně pařit v černém obleku nebo mnohovrstvých dlouhých šatech. Muži mohou vyrazit v kalhotech (ne džínách) s košilí nebo polo tričkem. Nezapomeňte na to, že představení často končí později v noci a může se ochladit, takže svetříky nebo saka s sebou. Ve většině divadel půjčují v případě deště pláštěnky a někde dokonce i deky, pokud by se výrazně ochladilo. U letních party pak záleží na tom, kdo je organizuje a kde se konají. Někdo vyžaduje speciální dress code, v jiných případech je to zcela v režii samotných hostů. Nezapomeňte se tedy informovat, jaké oblečení je pro danou událost vhodné.

Co s sebou

Jdete na narozeninovou oslavu, zahradní party nebo grilovačku ze sousedství? Zjistěte si dopředu, zda se od vás očekává, že něco donesete. Ať už se jedná o dárek, malou pozornost, láhev vína nebo třeba vlastnoručně upečené dobroty, je dobré se včas informovat, abyste nepřišli s prázdnýma rukama. Vy sami něco pořádáte pro větší skupinu lidí? Zeptejte se, zda někdo z nich netrpí některou z potravinových alergií nebo nepotřebuje speciální dietu. Předejdete tak trapným okamžikům, kdy člověku, který nejí maso, budete moc nabídnout jen suchý chleba.

A co dál? Máme pro vás už jen poslední radu – nezapomeňte si dobrou náladu a užijte si to! Nejen konkrétní akce, na které se chystáte, ale celé léto.

meat-gd852d167b_1920