V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak prodloužit výdrž parfému

jak prodloužit výdrž parfému

Pravděpodobně už jste to někdy zažili – ráno se nastříkáte parfémem a v poledne už ho téměř necítíte. Což je v případě vůně za pár tisíc docela průšvih. Co s tím? Zapomeňte na „zaručené“ rady, které jste určitě taky slyšeli – například aplikace parfému na pulzní body – a zkuste pár triků z našeho seznamu sestaveného odborníky. Vsadíme se, že vám výdrž parfému opravdu prodlouží.

lucas-mendes-CyfmSpqNMD8-unsplash

Vše začíná zdravou pokožkou

Honba za zářivým a dlouhotrvajícím make-upem je ztrátou času, pokud svou pleť zanedbáváte a nedáte si záležet na správné péči. A to samé platí i pro parfémy. Pokud je vaše pokožka suchá a pokrytá vrstvou odumřelých buněk, rychle absorbuje parfém, takže vůně zmizí podstatně rychleji. Navíc, pokud je vaše pokožka suchá, je náchylná k zánětům a má slabší kožní bariéru, takže pokud si nastříkáte parfém na alkoholové bázi, vyvoláte ještě větší podráždění. Řešení je jednoduché, stačí udržovat pokožku zdravou a dostatečně hydratovanou.

Vyberte si tělový krém bez vůně

Pokud k vašemu oblíbenému parfému není v sadě parfémovaný tělový krém, vyberte si něco neutrálního, ideálně v neparfemované verzi, ať se vůně vzájemně nepřebíjí.

Postříkejte kartáč na vlasy

Ano, neděláme si legraci. Vlasy jsou porézní, což znamená, že se chovají jako houba a vůni udrží déle než pokožka.

Horní strana zápěstí je to správné místo

Podobně jako vlasy, i chloupky na vašich předloktích zachytí molekuly parfému a déle je udrží. Pro vrchní stranu zápěstí mluví i fakt, že vůni smýváte při každém mytí rukou. 

damir-spanic-MJ4y9aJpwxk-unsplash

Pulzní body jsou nesmysl

To, že se nějaká oblast častěji potí a zahřívá (například pod koleny nebo v dolní části zad), nemá žádný vliv na trvanlivost vůně. Navíc, kdy jste si naposledy přivoněli ke kolenům?

Zapomeňte na roztírání parfému

Tohle je další zvyk, který spousta lidí praktikuje a který nemá smysl! Třením zápěstí o sebe dochází k narušení molekul a „spálení“ vrchních tónů parfému. Nechte vůni zaschnout a pak si ji vychutnejte.

Nastříkejte si vůni na oblečení

Tkané látky fungují jako lapač pachů i vůní, a proto parfém vydrží na oblečení déle. Ale pozor na tmavě zbarvené parfémy, na bílých látkách mohou tvořit nepěkné fleky. Na podzim a v zimě se nebojte postříkat i vlněné oblečení.

Pečujte o svůj parfém

Kyslík a UV záření způsobují, že vůně stárnou. Pro delší výdrž proto flakony skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah slunečního záření.

Vyberte si parfémovanou vodu

Rozdíl mezi toaletní vodou a parfémovanou vodou spočívá v koncentraci vonných olejů: v parfémovaných vodách je vyšší (a v parfémech ještě vyšší). Celkové množství vonných olejů má tedy vyšší hmotnost, což znamená, že se z vaší pokožky budou vypařovat delší dobu.