POUZE DNES AŽ 22 % NA KATEGORII LÍČENÍ

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak předejít mastným vlasům?

jak předejít mastným vlasům?

Mastí se vám vlasy, a proto je musíte často mýt? Tento začarovaný kruh zná hodně lidí. Dobrá zpráva je, že jsou způsoby, jak mastícím se vlasům vystavit stopku. Nechte se inspirovat.

tyler-nix-CsR_n6i__L0-unsplash

Omezte doteky

Pro lidi je přirozené si do vlasů sahat několikrát denně, ne-li za hodinu. Zkuste se na to zaměřit a dotyky omezit. Zejména pokud nemáte zrovna čistě umyté ruce. K rozčesávání určitě nepoužívejte prsty, ale hřeben či kartáč. Opatrně i s přílišným kartáčováním či česáním, které může aktivovat mazové žlázy k činnosti. Ostatně to byste měli dělat tak či tak minimálně.

Pozor na teplotu

K mytí vlasů nepoužívejte příliš horkou vodu. Ta totiž vlasy vysušuje, což má za následek právě jejich maštění. Zapomeňte taky na časté drbání vlasů, spíš zvolte jemnou masáž pokožky hlavy i vlasů. Pokud používáte žehličku či kulmu, rozhodně si pořiďte speciální produkty, které vlasy před vlivy vyšších teplot chrání.

Fénovat, nebo ne?

Vlasy po umytí zabalte do ručníku a nechte je trochu proschnout. Ideální je nechat vlasy usušit přirozeně, bez použití fénu, který je vysokou teplotou též vysušuje. Určitě ale nechoďte s mokrými či vlhkými vlasy spát. Jinak byste zadělali na mastnotu dřív, než by vám bylo milé. Nedostatečně suché vlasy se totiž mohou zapařit, a základ pro maštění vlasů je na světě.

Správná péče

Používáte ten správný šampon? Poraďte se se svým kadeřníkem, co je pro typ vašich vlasů nejlepší. Ani to nepomáhá? Zkuste šampony střídat při každém mytí. Uvidíte tu změnu. Vlasy si na konkrétní šampon nestihnou zvyknout a vydrží déle svěží. S kondicionéry a maskami ale opatrně. Používejte pouze malé množství a aplikujte je jen na konečky vlasů, případně do délek, určitě ne až k pokožce hlavy.

Vhodý styling

Pokud mají vaše vlasy sklony k maštění, nezatěžujte je příliš mnoho stylingovými produkty. A vybírejte opatrně. Zcela jistě se vyhněte různým tvarovacím gelům, po nichž vlasy budou vypadat mastně, i když jste si je umyli hodinu předtím.

Tipy na závěr

Chcete se mastným vlasům co nejvíce vyhnout? Sepněte si vlasy na spaní, nebudou se tak mastit od polštáře a vašeho obličeje. A pokud už nejsou úplně stoprocentní, stáhněte je do volnějšího drdolu. No a samozřejmě nezapomeňte na věrného pomocníka – suchý šampon.