NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Jak posílit imunitu

jak posílit imunitu

 

Podzim už se pomalu hlásí o slovo a s ním i každoroční nachlazení, rýmičky, virózy a chřipky. Nedejte jim letos šanci, posilte obranyschopnost svého organismu. Jak na to? Máme pro vás pár tipů.

 
smoothies-2253423_1920
 

Dostatečně spěte

Ve spánku se regeneruje celý lidský organismus. Dopřávejte si tedy tolik hodin, kolik vaše tělo potřebuje. Spánek by měl být především kvalitní, k tomu vám pomůže tzv. spánková hygiena. Není to nic složitého – stačí dodržovat pár základních pravidel jako nepít pozdě večer kávu či zelený čaj, nejíst těsně před spaním nebo se nekoukat do obrazovky počítače či telefonu. Zkuste to a uvidíte ten rozdíl.

 

Nezapomínejte na hygienu

Zejména v dnešní nejisté době by měla být hygiena na prvním místě. Pravidelným mytím rukou snižujete riziko onemocnění nejen dýchacích cest. Bohatě vám k tomu postačí teplá voda a mýdlo. Pokud nejsou zrovna k dispozici, ale vy cítíte potřebu si ruce umýt, využijte dezinfekční gely nebo ubrousky. Ale pozor – ty většinou vysušují, nezapomeňte proto dodávat svým rukám i dostatečnou hydrataci a výživu díky krémům na ruce.

 
matthew-tkocz-q697-Akhwkc-unsplash
 

Jezte zdravěji

Vyhýbejte se polotovarům, rychlému občerstvení, rafinovaným cukrům a omezte konzumaci alkoholu. Všechna tato jídla totiž snižují vaši obranyschopnost. Vsaďte naopak na zeleninu a ovoce, které obsahují důležité látky pro správné fungování imunity – vitaminy a minerály. Pro správné fungování imunity je důležitý vitamin A a C. Stejně tak byste měli dbát na správnou hladinu minerálů v těle, pro posílení obranyschopnosti je vhodný selen a zinek. Ideální je samozřejmě přijímat tyto živiny ve vaší běžné stravě díky pestrému jídelníčku, pokud se vám to ale ne zcela daří, vsaďte na doplňky stravy jako na občasnou výpomoc.

 

Hýbejte se

Pohyb pomáhá s psychickou i fyzickou pohodou během celého roku, nejen na podzim. Nemusíte se nutit chodit do posilovny, pokud vás to nebaví, stačí si vyhradit půl hodinu a protáhnout se doma, nebo se projít svižnou chůzí z práce domů. Každý pohyb se počítá. Nejenže se protáhnete, ale zároveň tak budete účinně bojovat i se stresem.

 

Zredukujte stres

Víme, že zrovna tohle se jednoduše řekne, ale hůř udělá. I tak to ale můžete zkusit. Výrazně vám s tím mohou pomoct například každodenní rituály – odbourají stres z rozhodování a přemýšlení, co, jak a kdy udělat, protože budete mít vše zautomatizované. Velkým pomocníkem je také pohyb na čerstvém vzduchu, ideálně někde v lese či přírodě. Uvolněte se na masáži nebo jen tak doma díky horké vaně, meditaci či aromaterapii. Nezapomínejte na sebe a své potřeby – vyhraďte si čas na svůj oblíbený film, knížku, výlet nebo třeba cvičení. Každému pomáhá něco jiného, stačí přijít na to, co funguje na vás.

 
greg-rosenke-MJNbBLx9W5U-unsplash