V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak podpořit imunitní systém

Jak podpořit imunitní systém

Podzimní období s sebou často představuje vyšší nároky na naše psychické i fyzické zdraví. Připravte svůj imunitní systém a zvládněte podzim na jedničku.

Skincare-beautyvisual-sensitive-skin-sensual-body-face-0322-Web-Rendition

Přinášíme vám pár tipů, díky kterým nastartujete a podpoříte svou imunitu, která začíná u správného zažívání. Proto jsme se zaměřili právě na něj. Co vám pomůže udržet ho v rovnováze?

Zařaďte do jídelníčku potraviny s vysokým obsahem vlákniny a zároveň z něj vyřaďte rafinovaný cukr. Proč? Vláknina má pozitivní vliv na zažívání, pomáhá například i při snižování hladiny cholesterolu a zejména při redukci váhy. Prostě takový malý zázrak s komplexními účinky.

Názory na detox se sice různí, čas od času mu ale šanci dát můžete. Vyzkoušejte třeba vnitřní očistu díky psylliu, což je jedna z forem rozpustné vlákniny. Denní dávka pro dospělé je 4-5 lžiček s užíváním ráno a večer. Psyllium můžete buď rozpustit ve vodě, čaji nebo třeba přidat do jogurtu. Nezapomeňte při tom dodržovat pitný režim.

Věděli jste, že správné zažívání můžete podpořit například i masáží žaludku? Ta totiž pozitivně ovlivňuje trávicí funkci.

A k čemu tohle všechno vlastně je? Zdravá střeva jsou základem pro správně fungující imunitní systém, který se projeví nejen na vašem zdraví, ale třeba i na kondici vaší pleti, nehtů či vlasů.