NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Jak pečovat o rty

jak pečovat o rty

 

Úsměv, prosím! Rty jsou stejně jako oči dominantou našeho obličeje, proto bychom jim měli věnovat náležitou péči. Poradíme vám, jak se o ně starat, aby byly vždy krásné.

 
POUZIT_ian-dooley-k8OCHhEymME-unsplash
 

Rty jsou v podstatě celoročně vystavovány vlivům počasí i prostředí, v němž se pohybujeme. Přesto jim málokdo věnuje odpovídající péči tak jako ostatním částem těla. Taky jsou vaše rty občas vysušené, cítíte v nich pnutí nebo bojujete s nepěknými šupinkami, s nimiž si žádné rtěnky nerozumí? Dejte těmto nepříjemným pocitům sbohem díky pravidelné péči a dostatečné hydratace rtů.

 

Nezapomínejte na odlíčení

Pokud používáte rtěnky či lesky, zejména ty s dlouhotrvající výdrží, mělo by odlíčení rtů být samozřejmou součástí vaší večerní odličovací rutiny.

 

Zkuste peeling

Peeling na tvář i tělo známe a nepřekvapí nás. Ale na rty? Ano! Právě díky pravidelnému peelingu, který vaše rty zbaví suchých šupinek a zároveň je krásně prokrví, budou vypadat krásně. Můžete ho provádět buď jemným zubním kartáčkem nebo speciálním peelingem přímo na rty.

 

Hydratace je klíč

Základem krásných a vyživených rtů je hydratace. Nezapomínejte proto na dodržování pitného režimu! Hydrataci jim dodáte také prostřednictvím různých balzámů na rty. Balzám vybírejte s ohledem na specifické potřeby svých rtů, obsahovat by měl i UV ochranu. S hydratací si poradí i masky na rty, zkuste je.

 

Barevná tečka

Pomyslnou třešničkou na dortu je pak líčení rtů. A že je na výběr! Rtěnky klasické, s matným finišem, krémové, tekuté… A těch barevných možností! Preferujete spíš něco méně nápadného? Pak vám nejlépe poslouží lesk na rty. I v tomhle případě můžete vybírat z nepřeberného množství možností.

 

Olej pro šťavnatý vzhled

Na závěr pro vás máme jeden tajný tip. Chcete, aby vaše rty vypadaly šťavnatě a přitažlivě? Sáhněte po speciální kategorii – po pečujících olejích na rty. Ty vašim rtům dodají nejen hydrataci, ale také potřebnou výživu a přirozený, svěží zdravý vzhled. O vaše rty pečují hloubkově a hodí se ke každodennímu použití. Některé navíc i lehce tónují rty. Vyzkoušejte je!

Není nic krásnějšího než úsměv, pečujte o něj.