OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Jak pečovat o obočí

Jak pečovat o obočí

 

Upravené obočí zvýrazní vaše oči a celkově orámuje tvář. Péči o něj byste proto neměli podceňovat. Tenké čárky nebo úplně vytrhané obočí a místo něj jen černá linka už dávno nefrčí. Stejně jako v ostatních oblastech se i v tomto případě klade důraz na přirozenost. Poradíme vám, jak dosáhnout dokonalosti.

 
obocinUeQ0dr2HUoYj
 

Ideální variantou samozřejmě je pravidelná návštěva kosmetičky nebo speciálních brow barů, kde si vezmou vaše obočí na starosti odborníci. Nestíháte nebo vás prostě podobná služba neláká? Péči o obočí zvládnete i doma.

Jak na tvar?

Jak jsme už zmínili, trendem je přirozenost. Základem je zbavení se chloupků mimo přirozenou linii obočí. Obecná poučka říká, že by mělo začínat u kořene nosu, nanejvýš jeden centimetr od úrovně vnitřního koutku oka. Zde by mělo být nejhustší s postupným ztenčováním směrem k vnějšímu koutku oka.

Připadá vám procedura trhání bolestivá?

Poradíme vám pár triků, jak bolest zmírnit. Než začnete, umyjte si obličej teplou vodou nebo si na něj přiložte na chvíli teplou žínku. Ideální načasování je například po koupeli. Póry se lehce roztáhnou a vytrhávání bude snadnější. Berte vždy jeden chloupek po druhém a trhejte je směrem vzhůru. I tím snížíte bolestivost. Jakmile skončíte, přiložte si na začervenalá místa kostku ledu. Tím zarudnutí zmírníte.

Jakou barvu zvolit?

Kromě tvaru hraje roli v celkovém vzhledu také barva obočí. S ní to ale není tak jednoduché. Neměla by být nepřirozeně tmavá, zejména s ohledem na typ vaší pleti i barvu vlasů, ale ani příliš světlá, aby obočí zcela zanikalo. I v tomto případě platí, že by měl být splněný požadavek přirozenosti. Na to dbejte hlavně v případě, že potřebujete tvar obočí lehce vyladit pomocí tužky. Obecně platí, že barva obočí by měla korespondovat s odstínem vlasů. Myslete na to, až budete vybírat odstín tužky nebo gelu na obočí.

A nezapomeňte, že čím častěji si budete obočí trhat, tím méně bude dorůstat a tím hůře se vám případně bude měnit jeho tvar.