SLEVA 20 % PŘI NÁKUPU NAD 1390 KČ A 25 % NA ADVENTNÍ KALENDÁŘE!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak nepodlehnout předvánočnímu stresu

Jak nepodlehnout předvánočnímu stresu

Sehnat vánoční dárky, napéct aspoň 10 druhů cukroví, umýt okna, uklidit celou domácnost, dodělat pracovní resty. Taky je váš seznam úkolů, které musíte před Vánocemi stihnout, téměř nekonečný? Přestože se o Vánocích mluví jako o svátcích klidu a míru, období, jenž jim předchází, patří bezesporu mezi nejstresovější a často se to podepisuje i na následné sváteční atmosféře. Zkuste to letos jinak, méně hekticky, více v pohodě. Ježíšek k vám zavítá, i když zrovna nebudete mít vypulírovaná okna.

pexels-brett-sayles-1708601

Cukroví vyřešte chytře

Taky máte z rodiny zafixováno, že musíte péct dvacet druhů cukroví? Prozradíme vám tajemství – nemusíte.  Stejně většinou slaví největší úspěchy osvědčená klasika jako linecké a vanilkové rohlíčky. Zeptejte se svých nejbližších, jaké cukroví by si přáli, a ideálně je zapojte do příprav. A pokud by náhodou vyžadovali více druhů, domluvte se s kamarádkami, které taky pečou, připravte toho víc a udělejte vzájemnou výměnu.

Dopřejte si dost času

Asi to slyšíte ze všech stran, ale opravdu nenechávejte shánění dárků na poslední chvíli. Jinak se buď budete tlačit v obchodech, stát dlouhé fronty na poště nebo se obávat, jestli vaše dárky dorazí včas. Ani jedna varianta není optimální. Včasné nákupy – nebo vlastnoruční výroba – vám ušetří nervy i čas.

Myslete na sebe

Nemusíte stihnout všechno. Stanovte si priority a nebojte se zapojit i své blízké, ať na to nejste sami. A nezapomeňte odpočívat, dopřejte si každý den aspoň chvilku pro sebe, i pár minut v klidu a v přítomném okamžiku se počítá. Pokud se vám povede vyšetřit víc času, podívejte na vánoční film, zajděte na masáž nebo na svařák na vánočních trzích. Vánoce budou, ať už budete mít naklizeno, nebo ne. Tak si je užijte.