SLEVA 20 % PŘI NÁKUPU NAD 1390 KČ A 25 % NA ADVENTNÍ KALENDÁŘE!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak na zářivě bílé zuby? Poradíte si i doma

JAK NA BÍLÉ ZUBY?
Poradíte si i doma

Nemusí hned chtít úsměv, jako mají hollywoodské krásky, ale nebudeme si nic nalhávat, zažloutlé zuby moc sexy nejsou. Naštěstí je plno metod, jak dosáhnout pěkného bílého chrupu.

 
zuby
zubar
zuby2
 

V ordinaci

Nejjednodušší (ale také nejdražší – připravte si i více než 10 tisíc korun) je pochopitelně svěřit se do rukou odborníka, tedy zubaře. Ordinační bělení netrvá nijak dlouho, jde většinou o jednorázovou akci, během které vaše zuby zesvětlí o čtyři až osm odstínů. Připravte se ale na hodně nepříjemné pocity - zuby budou velmi citlivé ještě několik dní po zákroku.

Levnější, ale stále odbornou metodou, je domácí bělení pomocí peroxidových gelů, které vám zubař prodá. Nejprve vám podle otisků vyrobí nosiče na gel, vypadají trochu jako chrániče zubů, které nosí boxeři nebo jiní sportovci. Do nosičů si večer nanesete gel, nasadíte na zuby a necháte přes noc působit. Stačí pár dní a uvidíte, že zuby budou bělejší. Během bělení si musíte odpustit konzumaci všeho, co může zuby znovu zabarvit, ať už jde o kávu, červené víno nebo třeba čokoládu. Tento způsob bělení je levnější než ordinační, ale stejně vás vyjde na tisíce.

 

A co doma?

banan
 
 

I doma však najdete pomocníky pro bělení zubů, i když výsledek není tak jistý a hodně si na něj počkáte. Jedním z nich jsou šlupky od banánu. Potírejte si jejich vnitřní stranou zuby několik minut a bílá by se měla dostavit. Navíc dodají zubům draslík, hořčík, brom a další minerály, čímž posílí zubní sklovinu.

 
 

I některé slavné herečky pak používají pro zářivější zuby jahody. Je v nich totiž obsažený enzym, který je přirozeným zubním bělidlem. Plus také vitamin C. Jahody rozmačkejte a pomocí kartáčku je naneste na zuby. Opláchněte po pěti minutách a nezapomeňte si zuby ještě vyčistit normální pastou.

jahoda

Někdo nedá dopustit na výplachy kokosovým olejem. Obsahuje totiž kyselinu laurovou, která funguje jako prevence kyseliny způsobující zabarvení zubů. Stačí vyplachovat asi 10 - 15 minut. Nebojte se, nejde o nic tak strašného, na chuť si brzy zvyknete.

V neposlední řadě můžete použít peroxid, který koupíte v lékárně na dezinfekci. Smíchejte ho s ústní vodou (jede díl peroxidu a jeden díl ústní vody) a vyplachujte si roztokem ústa zhruba minutu. Nakonec vypláchněte.

Pokud vám nezabírá nic, můžete zkusit trochu zmást okolí. Bělejších zubů docílíte i správným líčením. Odstíny v chladných barvách zuby vybělí, kvůli teplým tónům budou naopak zažloutlé ještě víc.

Velmi důležité je také správné čištění zubů, protože se díky tomu zbavíte zubního plaku. Čistěte proto opravdu poctivě a nezapomínejte ani na mezizubní prostory. Nakonec používejte ústní vodu. Některé dokonce obsahují bělicí složky, to poznáte podle složení na obalu.