OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Jak na výběr opalovací kosmetiky

jak na výběr opalovací kosmetiky

 

Když se řekne opalovací krém, všichni vědí, o čem je řeč. Málokdo ale rozlišuje mezi krémem, olejem, emulzí nebo mlékem. Většina lidí se při nákupu solární kosmetiky řídí především číslem SPF čili výškou faktoru ochrany proti slunečnímu záření. Ten volí jak podle svého fototypu, tak i podle druhu dovolené. Roli ale hraje právě i zmíněná textura. Jak tedy vybírat?

 
sunbather-3721835_1920
 

Krém

Klasický opalovací krém je ideální pro oblast obličeje a dekoltu. Protože se vyznačuje spíše hutnější a mastnější texturou, je vhodný hlavně pro normální až suchou pleť. Pokud vaše pokožka inklinuje k maštění se, zkuste vyhledat lehčí složení nebo sáhnout po jiném typu solární kosmetiky. Máte citlivou pokožku nebo trpíte sluneční alergií? I pro vás existují speciální krémy, neváhejte se na něj při nákupu zeptat.

 

Mléko

Mléko je nejrozšířenějším druhem opalovací kosmetiky. Jeho výhodou je snadné roztírání a univerzální použití na celé tělo včetně obličeje. Navíc má i spousty dalších vlastností, podle kterých můžete vybírat – je libo hydratační nebo snad omlazující? Záleží jen na vás.

 

Sprej

Sprej je stále oblíbenější formou díky své snadné aplikaci, lehké a nelepivé textuře a rychlému vstřebávání. Navíc bývá většinou bezbarvý, takže vám na těle nezůstanou bílá místa. Dejte si ale pozor, abyste nanesli opravdu dostatečné množství.

 

Emulze a fluid

Emulze a fluidy jsou vhodné zejména pro ty, kteří léto tráví ve městě. Jsou lehčí než opalovací mléko a často slouží jako primer nebo lehký make-up. Jsou totiž k dispozici v tónované variantě. Samozřejmostí je i transparentní verze. Výhodou je, že můžete vybírat i přímo podle typu své pleti.

 

Olej

Stálicí mezi solární kosmetikou jsou oleje. Jen s tím rozdílem, že v dnešní nabídce najdete především typ suchého oleje, který pokožku nemastí a lépe se vstřebává. A taky se chlubí vysokým ochranným SPF faktorem. V jeho prospěch hovoří hlavně to, že pokožku krásně hydratuje, a navíc můžete některé druhy použít i na vlasy!

Jaký typ opalovací kosmetiky používáte? A podle čeho ji vybíráte?