Nakupte alespoň 2 produkty z kategorie "líčení" a získejte slevu 25 %

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak na pocení nohou? Dbejte na hygienu a vyměňte boty

Jak na pocení nohou?

Dbejte na hygienu a vyměňte boty 

legs-434918_640KYP8TRcxBe0sS

 

Jsou někdy vaše nohy cítit? Obzvlášť v létě je to častý problém lidí, kteří musí chodit v uzavřené obuvi. Naštěstí se proti tomu dá hodně udělat. Tou správnou prevencí předejdete nejen trapným chvilkám, ale i možným zdravotním komplikacím.

 
 

Zápach nohou způsobují bakterie, které většinou vznikají při nadměrném pocení chodidel. Tím se totiž vylučuje z těla nejen voda, ale také odpadní látky. Přitom na chodidlech a dlaních máme tolik potních žlázek, že dokážou vyprodukovat až půl litru potu za den. Pot se následně hromadí, bakterie a plísně se snaží ho rozkládat a výsledkem je známý puch. To se pak odráží i na náladě a psychice lidí, kteří tímto problémem trpí.

barefoot-1835661_640

Na prvním místě v boji proti pronikavému zápachu je v takovém případě hygiena. Kromě pravidelného mytí je na místě i speciální koupel v octové lázni (kyselé prostředí bakteriím a plísním nevyhovuje), nebo bylinkové koupele, například s rozmarýnem nebo šalvějí. Ty zase uzavírají póry na kůži. Nohy nechte v lázni alespoň 30 minut a následně je důkladně osušte, i mezi prsty, a natřete antibakteriálním krémem.

Druhým krokem je pak koupě správných bot. Určitě nejsou vhodné boty z umělých materiálů, uzavřené a neprodyšné. Ideální je se hodně přezouvat, nosit boty s otevřenou špičkou, prodyšné, nejlépe z přírodních materiálů, například z kůže. Když se v botě zpotíte, nechte ji také dostatečně dlouho proschnout, určitě nejméně 24 hodin.

A nezapomínejte ani na správné ponožky. Protože ani ta nejprodyšnější bota vám nepomůže, když si do ní vezmete syntetické ponožky. Ponožky, nejlépe bavlněné, také snáz během dne vyměníte, čímž pocení a zápach rovněž výrazně omezíte.

Poslední věcí k zamyšlení je také botník. Uzavřené botníky, kde neproudí vzduch, nejsou dobrou volbou, spíš volte otevřené, aby boty mohly dobře schnout a větrat.

Pro minimalizaci zápachu můžete sáhnout také po antiperspirantech určených přímo na chodidla. Seženete jich plno, vyplatí se číst složení. Ty na přírodní bázi jsou šetrnější a účinnost je přitom stejná.