SLEVA 20 % PŘI NÁKUPU NAD 1390 KČ A 25 % NA ADVENTNÍ KALENDÁŘE!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak na péči a líčení v létě? Radí make-up artistka Douglas

Jak na péči a líčení v létě?

Make-up artistka Douglas radí

Léto a pocení k sobě už tak nějak patří a bohužel se s tím nedá nic dělat. Ostatně skoro každá pleť se alespoň trochu leskne, jak se přirozeně promašťuje. Pokud vám ale přijde, že se potíte moc, hodně pomůže důkladné odličování a čištění, radí make-up artistka Douglas Monika Jančichová.

190328_KW13_Digital_Days_03_Makeup_Workshop_Germany_CzechRepublic_Slovakia_790936o6ywB3F5RrT0

"Důkladným odlíčením a čištěním pleti můžeme kolikrát dosáhnout až nemožného," říká Monika. Pečlivé čištění pomocí mýdel a produktů s obsahem aktivního uhlí pomáhají kontrolovat tvorbu mazu. "Většinou tyto produkty nabízejí korejské pečující značky, ale také značky jako Clinique, Glamglow nebo MAC," dodává.

Při líčení během horkých letních dní bychom si podle Moniky měli především uvědomit, že naše pleť nebude nikdy úplně matná. Tedy pokud nemáte vyloženě suchý typ pokožky. A s tímto na mysli pak můžeme dál pracovat. "U mě funguje, když v létě nepoužívám make-up, ale místo toho sahám po BB nebo CC krémech, případně používám lehký tint, a zakryji jen to, co potřebuji - tuhým nebo tekutým korektorem," vysvětluje.

Na úplně matné pleti je podle ní hned vidět, když se zpotí a málokdo ji zvládne udržet takto matnou i v létě. "Určitě ale doporučím použití zmatňujicích podkladových bází a fixačních sprejů A rozhodně také není od věci nosit s sebou v kabelce odmašťující ubrousky - blotting papers," radí Monika Jančichová.

Ochranné faktory hrají prim

A pokud řešíte, jakou vlastě vybrat na léto kosmetiku, určitě neprohloupíte, pokud zvolíte produkty s ochranným faktorem (SPF) proti UVA a UVB záření. A pokud obsahují i ochranu proti volným radikálům Pa+++, tím lépe! "Budete chránění nejen proti spálení či rakovině pokožky, ale také zamezíte stárnutí pleti," říká Monika. Tyto ochranné prvky přitom obsahují jak produkty pečující, tak dekorativní kosmetiky. 

Dále Monika doporučuje přípravky, které po důkladném odlíčení a vyčištění pleti zabezpečí dostatečnou regeneraci epidermis - vrchní vrstvy pokožky, a fibroblastů, které pro pleť produkují kolagen.

Texturu volte takovou, jaká je vám přijemná, i když je samozřejmě lepší vyhnout se hutným, těžkým krémům. A také produktům, které obsahují silikony. "Víc se zaměřte na pleťová séra, která nemají lepivou, ale naopak lehkou texturu a jsou velmi účinná," uzavírá Monika Jančichová.