Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak na oční linky

jak na oční linky

 

Chcete během chvilky vykouzlit dramatický vzhled? Vsaďte na nestárnoucí oční linky. Pár zkušených tahů váš pohled prohloubí, zvýrazní vaše oči a budete nepřehlédnutelná. Poradíme vám, jak na to.

 
cq5dam-web-4096-4096-3
 

Druhy linek

Linky sluší všem bez rozdílu věku. A precizně je nanést není zas taková věda. Stačí pár tréninků, pevná ruka a je to. Nejdřív si ale vyberte, který druh vám bude vyhovovat nejvíc. K dispozici jsou nejrozšířenější kajalové linky v tužce, které ale nejsou příliš výrazné a ani jejich výdrž není excelentní. Začátečníci ocení linky ve fixu, které se velmi snadno nanáší. To se nedá říct o tekuté variantě, ta je vhodná hlavně pro zkušené linkové profíky. A poslední možností jsou gelové linky, k jejich aplikaci potřebujete navíc speciální štěteček.

 

Vytrvejte

Nepovedla se vám linka hned napoprvé? Nenechte se odradit, žádný učený z nebe nespadl. Omrkněte různé tutoriály na internetu a s chutí do toho. Trénink je základem úspěchu i v případě aplikace očních linek. Zapomeňte na jeden tah, pro začátek si nanášení usnadněte nakreslením několik bodů na víčko, které jednotlivými tahy spojíte. Postupně vám jich bude stačit méně a méně, až se vám linku povede vykouzlit jedním lehkým tahem. Ruku, kterou kreslíte, si zafixujete – například položením lokte na stůl. Budete ji mít pevnější a aplikace vám půjde snadněji.

 

Tvarujte

Linku už umíte, jenže jaký zvolit tvar a typ? Roli hraje určitě příležitost – jedná se o běžné denní nošení, nebo se chystáte na slavnostní večer? Vybírejte podle toho. A respektujte tvar svého oka.

 
cq5dam-web-4096-4096-2
 

Osvědčená klasika

Klasickou linkou nic nezkazíte, hodí se perfektně na den, ale parádu s ní uděláte i večer, zejména pokud se běžně moc nelíčíte.

Kočičí oči

Další klasikou, jejíž popularita s přibývajícím věkem rozhodně neklesá, jsou tzv. kočičí linky, které vám dodají neskutečné svůdný pohled.

cq5dam-web-4096-4096-3
 
cq5dam-web-4096-4096-1
 

Celé víčko

Máte odvahu vystoupit z řady? Naneste linku na celé víčko a protáhněte do tvaru kočičích očí. Budete nepřehlédnutelná.

Hravé tvary

Ráda zkoušíte něco jiného, zajímavého? Oživte klasické linky nečekaným tahem, který jim dodá zcela jiný výraz.

cq5dam-web-4096-4096
 
cq5dam-web-4096-4096-4
 

Vzhůru nohama

Pozor, tohle je opravdu jen pro odvážné. Zbořte všechna pravidla a výraznou linkou si orámujte spodní řasy. Jdete do toho?

 

TIP:

Pokud jste spíš světlejší typ, sáhněte po hnědé barvě, černá by na vás byla příliš tvrdá. A nezapomeňte, že čím jsou linky silnější, tím víc je oko opticky menší.