V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak jednoduše a krásně zabalit dárek

jak jednoduše a krásně zabalit dárek

 

Balení dárků je pro mnohé z nás nejvíc neoblíbenou vánoční činností. Což je škoda, protože právě nápaditost obalu může zvýšit radost z dárku, speciálně u žen. Proto jsme pro vás připravili přehled tipů, jak dary zabalit a nezbláznit se z toho. S naším rádcem to budete mít letos snadnější. A třeba si to balení i užijete.

 
arts-and-crafts-1867323_1920
 

Balicí materiály

Rozmyslete si, do čeho budete chtít dárky balit. Sáhnete po tradičním balicím papíru, ke kterému vám pak stačí jednoduché stuhy na ozdobu? Nebo po stále oblíbenějším jednobarevném hnědém papíru, který si můžete oživit a dotvořit podle vlastních představ? Chcete letos zkusit netradiční celofán? Nebo víte, že vaší spásou jsou dárkové taštičky? Jakmile máte jasno, můžete začít.

 

Nepodceňte přípravu

Používat izolepu na zafixování papíru není žádná ostuda. Nastříhejte si předem dostatek kousků (a nalepte si je třeba na kraj stolu), ať v průběhu balení nemusíte zběsile hledat po všemi těmi papíru nejdřív lepicí pásku a pak zase nůžky. A nezapomeňte ze všech darů sundat cenovky, ať předejdete trapným situacím přímo u stromečku.

 

Měkkouše a netradiční tvary

Nejhůř se samozřejmě balí beztvaré věci, tzv. měkkouši. Jedná se hlavně o oblečení. Problémy při balení mohou působit i dárky asymetrického tvaru. Jak je zabalit a nezbláznit se z toho? Přizvěte si na pomoc krabice. Díky nim jednoduše zabalíte i krabatící se svetr. Nebo dárky vzájemně kombinujte, pokud je to možné. Máte jako dar připravené třeba ponožky a hrneček? Vložte měkký dárek do pevného a máte vyhráno. Nebo sáhněte po nejlepším pomocníkovi - dárkových taštičkách. Ty vás dostanou z jakýchkoliv balicích peripetií.

 

Nezapomeňte na ozdoby

K dárkům prostě patří stuha, mašle nebo nějaká jiná ozdoba. Tenké stužky různých barev jsou klasikou. Dárek ale můžete oživit třeba širší látkovou stuhou, na které vytvoříte krásnou velkou mašli. Pokud nejste zrovna zdatní ve vázání mašlí, můžete si koupit již hotové, a jen je na dárek nalepit. Hodně oblíbené jsou i malé větvičky, vánoční cukrátka nebo třeba šišky. Fantazii se meze nekladou. Zejména u jednobarevných papírů se můžete vyřádit.

 
pexels-olya-kobruseva-5802135
 

Dvakrát měř, jednou řež

Při používání balicího papíru neodhadujte, kolik ho budete potřebovat, dárek do něj vložte a odměřte si to. K tomu připočtěte ještě aspoň centimetr až dva na každé straně (pro jistotu). Pokud ho náhodou máte trochu víc, ostříhejte nadbytek, jinak by se vám špatně balil.

 

Jak začít

Ujistěte, že máte všechno, co budete potřebovat. Tedy dostatek balicího papíru, stužek na ozdobu izolepy nebo dárkových tašek. Není větší otrava než muset v průběhu vyběhnout pro něco, co vám právě došlo. Máte vše? Výborně, můžete začít.

 

Balení jako rituál

Udělejte si z balení dárků předvánoční rituál. Vyhraďte si na to konkrétní čas, pusťte si k tomu koledy, pohádky nebo filmy s vánoční tematikou. Připravte si čaj nebo kávu, uzobávejte cukroví. Prostě si balení zpříjemněte a s chutí do toho.

 
pexels-jill-wellington-3309878