OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Jak být stále aktivní a udržet si dobrou náladu?

JAK BÝT STÁLE AKTIVNÍ A UDRŽET SI DOBROU NÁLADU?

HOMME_OFFICE

Pracujete už delší čas z domova, staráte se k tomu ještě navíc o rodinu, nebo naopak trávíte doma celé dny chozením od ničeho k ničemu, až vás z toho pomalu opouští dobrá nálada a dochází síly? Už vás unavuje pořád jen sledovat zprávy a koukat na televizi?
Připravili jsme pro vás pár tipů, kterými se můžete nakopnout.

1. Stanovte si režim

Ať tak či tak, potřebujete pravidelný denní režim, podobně jako když chodíte do práce. Vstávejte každý všední den přibližně ve stejnou dobu, dodržujte své rituály, například ranní kávu, a nebojte si udělat seznam věcí, kterým se ten den chcete věnovat. I kdyby to bylo něco tak banálního, jako například zalít kytky, ostříhat nehty nebo zavolat babičce. Pokud máte rádi věci naplánované, chcete mít cíle, a ještě navíc vás baví odškrtávat hotové věci, je tohle přesně pro vás. 

Najděte si činnost, která vás bude bavit nebo vám přinese uspokojení. Zkuste z aktuální situace vydolovat co nejvíc a přistoupit k ní pozitivně jaké k šanci pustit se konečně do věcí, které už delší dobu odkládáte. Zabavíte ruce i mysl, a ještě navíc budete mít skvělý pocit z dobře odvedené práce a efektivně stráveného času.

2. Tvořte

Díky současné pandemii v sobě mnozí objevili dosud netušené kreativní talenty. Někteří se od šití roušek dostali až k šití šatů, jiní se vrhli třeba na pečení. Nebaví vás ani jedno? Nevadí, najděte si jinou činnost, která vám bude dělat radost. Třeba tvoření origami, vyšívání, skládání puzzle, focení, malujte. Prostě dělejte cokoliv, co vám zvedne náladu a uspokojí vaše kreativní já.

3. Uklízejte

Nebaví vás tvořit? Vrhněte se na úklid. Jasně, není to zrovna oblíbená činnost, ale co takové jarní provětrání šatníku, jeho revize, vybalení letních věcí a uskladnění zimních? Nebo umytí oken, k němuž se nemůžete donutit během celého roku a vymlouváte se na nedostatek času? Zkuste to a pak si zapamatujte ten super pocit z nově uspořádané skříně a z pohledu skrz čisté okno. K nezaplacení.

4. Sportujte

Chybí vám pohyb? Víme, že v domácím prostředí jsou možnosti omezenější, ale i tak můžete doma sportovat. A ani k tomu nic extra nebudete potřebovat, snad kromě pohodlné podložky na cvičení. Můžete se třeba jen protahovat, cvičit sklapovačky nebo si najít na internetu cvičení, které by vás bavilo, a věnovat se mu pravidelně. Zkuste to, endorfiny a tím pádem dobrá nálada zaručeny ?.

5. Čtěte

Kupujete během roku spousty knih, ale ke čtení se až tak často nedostanete? Teď máte skvělou příležitost všechno dohnat. Nemusíte hned trhnout rekord v počtu přečtených knih, ale zkuste si vyhradit každý den třeba 30 minut na čtení. Uvidíte, že vás to chytne a pak se nebudete moct odtrhnout.

6. Pečujte a odpočívejte

Nezapomeňte se také odměnit péčí o sebe, relaxací a odpočinkem. Pokud vám udělá radost, když si nalakutejete nehty, udělejte to. Raději si zapálíte svíčku a sednete si k ní s horkým čajem a seriálem? Jen do toho. Dělejte to, co vám udělá radost a na co máte chuť. Pokud se zrovna dnes chcete jen válet, tak se válejte. Neřiďte se tím, co byste měli dělat nebo dělají ostatní. Díky tomu, že budete poslouchat svoje pocity a potřeby, si udržíte pozitivní mysl a doplníte energii.