NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Hydratační péče o pokožku

hydratační péče o pokožku

 

Jak pečujete o své tělo? Věnujete mu stejnou pozornost jako pleti? Pokud zatím není součástí vaší kosmetické rutiny, s přicházejícím podzimem byste na tom měli zapracovat. I vaše kůže si zaslouží vhodnou péči.

 
pexels-linda-prebreza-286951
 

Chladnější počasí a časté změny teplot (příchod zvenku domů, do kanceláře, obchodu atd.) představují pro pokožku zátěž a podílejí se na jejím vysušování. To má za následek sníženou tvorbu kožního mazu a vznik suchých šupinek či začervenání kůže. Právě proto byste si měli během podzimního a zimního období dopřávat opravdu pořádnou dávku hydratační péče. Vhodné je promazávání dvakrát denně – ráno i večer – hydratačními krémy či mléky. Pokud jste fanoušky tělových olejů, aplikujte je na ještě mokrou pokožku, dokážou v kůži skvěle uzamknout hydrataci. Jednou týdně sáhněte také po peelingu, který odstraní suchou kůži a podpoří lepší vstřebání hydratační péče.

Dbejte také na to, jaké sprchové přípravky používáte, protože i ty mohou mít svůj podíl na vysušování. Pozor také na horké koupele, i ty mají neblahý vliv na hydrataci, stejně jako přetopené místnosti. A samozřejmě také dodržujte pitný režim, bez toho by to ostatně nešlo v žádném ročním období.

Zanedbávat byste neměli ani své ruce, jejichž pokožka patří mezi nejvíce namáhané části těla. Lehčí krémy vyměňte za hutnější a nebojte se ani rukavicových masek, které ruce vyživí, hydratují a zjemní.

Nezapomeňte, že každý milimetr vašeho těla si zaslouží péči! Zejména teď na podzim a v zimě.